У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
ФРН разом з союзниками працює над тим, аби після виходу рф з "зернової угоди" українське зерно не залишилося в сховищах
Німеччина працює над тим, щоб українське зерно не залишилося в сховищах після того, як росія вийшла із "зернової угоди". Країна активізує роботу з його вивезення залізницею. Загалом йдеться про блокування 32 мільйонів тонн зерна.
Про це на зустрічі міністрів закордонних справ Європейського Союзу в Брюсселі заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. Вона звинуватила росію в шантажі та спробі використати зерно як зброю коштом найбідніших верств населення. За її словами, в Україні заблоковано 32 мільйони тонн зерна.
"Сотням тисяч людей, якщо не сказати мільйонам, терміново потрібне зерно з України. Саме тому ми працюємо з усіма нашими міжнародними партнерами, щоб зерно в Україні не гнило у сховищах найближчими тижнями, а потрапило до людей у світі, яким воно терміново потрібне", - наголосила Бербок.
17 липня у росії оголосили про вихід з "зернової угоди" нібито через те, що умови Москви "не виконують". При цьому країна-агресорка і так декілька місяців не забезпечувала стабільну роботу "зернового коридору". Йдеться про блокування перевірок кораблів та обстріли зернових терміналів портів. 19 липня глава держави Володимир Зеленський наголосив, що під час нічних ударів по Україні окупанти свідомо цілили в інфраструктуру "зернової угоди". Він доручив військовим посилити захист портової інфраструктури, а МЗС – активізувати контакти з партнерами для збільшення тиску на державу-терористку та продовження нормального експорту українського зерна. Варто додати, що з 1 серпня 2022 року експортовано понад 33 мільйони тонн продукції українських аграріїв до 45 країн світу.
Раніше ми писали, що п’ять країн ЄС проситимуть продовжити заборону на імпорт зерна з України. Крім того, Україна створить новий тимчасовий маршрут для експорту зерна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.