Пакет включає зенітні установки та безпілотники
Латвія передасть Україні новий пакет озброєння. Туди увійдуть зенітні установки NBS (імовірно, Mantis) і тактичні безпілотні системи спостереження. Це озброєння дасть змогу нашій країні ефективніше протистояти ворожим атакам з повітря, а також суттєво розширити можливості розвідки.
Про це заявила прем’єрка країни Евіка Сіліня. Вона зазазначила, що завдяки отриманню нового озброєння Україна значно зміцнить свою обороноздатність. До пакету допомоги увійдуть, зокрема, зенітні гармати близької дальності та безпілотники для спостереження.
"Уряд щойно погодив передачу ЗСУ зенітних установок НБС, тактичних безпілотних систем спостереження, а також інших основних матеріально-технічних засобів. Це допоможе покращити як протиповітряну оборону, так і розвідувальні можливості України", – йдеться у повідомленні.
Сіліня нагадала, що її країна щороку виділяє на військову підтримку України 0,25% власного ВВП.
"Кожною поставкою ми показуємо нашу підтримку народу України у боротьбі проти Росії, яка є найбільшою загрозою для миру та безпеки у світі. Латвія виділяє 0,25% свого ВВП на рік на військову допомогу Україні. Ми продовжимо підтримувати Україну як на двосторонньому рівні, так і разом з нашими союзниками", - підкреслила прем’єрка Латвії.
Днями міністр оборони Латвії Андріс Спрудс оголосив про готовність уряду передати Україні ППО малої дальності. Окрім протиповітряних систем безпеки, країна обговорює можливості поставок Україні доволі широкого спектру різних систем. Йдеться про багаторівневий підхід у військовій допомозі.
Згідно з довгостроковою безпековою угодою, яку Латвія і Україна підписала 11 квітня, ЗСУ надаватиметься військова допомога на 0,25% ВВП Латвії щороку. Крім того, Латвія бере на себе 10-річні зобов’язання щодо підтримки України в кіберзахисті, розмінуванні, безпілотних технологіях та безумовно сприятиме вступу України до ЄС і НАТО.
Крім того, уряд Латвії виділив Фонду соціальної інтеграції (SIF) суму в 4,4 млн євро для реалізації проєктів, спрямованих на підтримку українських біженців у країні. Ці кошти підуть на навчання мови, історії, культури та інтеграційні заходи у 2024 році. Українцям запропонують культурні курси, які включатимуть історію Латвії, культурний простір, курс державної мови (20 годин), мовні клуби, державні та муніципальні послуги, заходи для полегшення інтеграції в латвійське суспільство. На ці цілі планують в рік витратити 4 443 120 євро.
Нагадаємо, уряд Німеччини 29 квітня оголосив про передачу Україні чергового пакета військової допомоги. Серед головного, що є у пакеті – система протиповітряної оборони, бойові машини піхоти та артилерійські снаряди стандарту НАТО.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.