Земляни летять на Сонце: ця місія стане визначним моментом в історії - фото

Читать на русском

Місія NASA має намір доторкнутися до Сонця

Читать на русском
Parker та космос
Parker повинен завжди тримати свій теплозахисний екран спрямованим на Сонце

Місія NASA має намір доторкнутися до Сонця

У 2024 році, 24 грудня, сонячний зонд NASA "Parker" промчить повз Сонце на швидкості 195 км/с. Жоден штучний об'єкт не рухався так швидко і не наближався так близько до нашої зірки - всього за 6,1 мільйона км від "поверхні" Сонця. Це обіцяє стати знаменним моментом в історії освоєння космосу.

Як зазначив вчений за проектом Parker доктор Нур Рауафі, "ми майже приземляємось на зірку". Це буде монументальне досягнення для людства. І це еквівалентно висадці на Місяць 1969 року, пише ВВС. Швидкість Parker залежатиме від величезного гравітаційного тяжіння, яке він відчує, падаючи до Сонця. Це буде схоже на політ з Нью-Йорка до Лондона менш ніж за 30 секунд.

Види сонячної поверхні або фотосфери у високій якості
Види сонячної поверхні або фотосфери у високій якості

Сонячний зонд "Parker" американського космічного агентства - одна з найсміливіших місій, які ніколи не замислювалися. Запущений у 2018 році, він покликаний здійснювати повторні і дедалі ближчі проходи повз Сонце. Маневр, запланований на кінець 2024 року, дозволить Parker подолати відстань всього 4% відстані Сонце-Земля (149 мільйонів км).

Завдання, з яким зіткнеться "Parker" при цьому, буде величезним. У перигелії, найближчій до зірки точці орбіти зонда, температура передньої частини космічного корабля, ймовірно, досягне 1400°C. Стратегія "Parker" полягає в тому, щоб швидко увійти та швидко піти, виконуючи вимірювання сонячного середовища за допомогою набору інструментів, розгорнутих через товстий тепловий екран.

Нагородою, як сподіваються дослідники, стануть проривні знання про деякі ключові сонячні процеси, головним з яких стане чіткіше пояснення функціонування корони Сонця, внутрішня частина якої може досягати мільйонів і більше градусів. Ця таємнича парадоксальна температурна структура Сонця відома як "Problem of the coronal heating". 

Паркер має камеру бічного огляду, що дозволяє виявляти світло, розсіяне частинками сонячної корони
Parker має камеру бічного огляду, що дозволяє виявляти світло, розсіяне частинками сонячної корони

Також в області корони потік заряджених частинок, що виходить назовні - електронів, протонів і важких іонів - раптово прискорюється до надзвукового вітру, що рухається зі швидкістю 400 км/с, або 1 000 000 миль на годину. Вчені й досі не можуть повністю пояснити це. Але це має вирішальне значення для покращення прогнозів поведінки Сонця та явища "космічної погоди".

Останнє відноситься до потужних викидів частинок та магнітних полів Сонця, які можуть погіршити зв'язок на Землі та навіть вивести з ладу електромережі. Радіація також становить небезпеку здоров'ю астронавтів.

"Це набуває нового виміру, особливо зараз, коли ми думаємо про відправлення жінок і чоловіків назад на Місяць і навіть про організацію постійної присутності на місячній поверхні", - сказав вчений проекту Parker доктор Нур Рауафі.

Днями Parker здійснив один із своїх близьких підходів до Сонця. На 2024 рік заплановано ще три, перш ніж він здійснить оберт навколо Венери до 6 листопада, щоб змінити свою орбіту і зробити 24 грудня історичною подією.

Керівник дослідницького відділу NASA доктор Нікі Фокс (Nicky Fox) сказала, що новизною прольоту 24 грудня стане час, протягом якого зонд перебуватиме в короні - він буде набагато більшим, ніж при попередньому прольоті.

"Ми не знаємо, що ми виявимо, але ми шукатимемо хвилі сонячного вітру, пов'язані з нагріванням", - сказала вона в інтерв'ю. "Я підозрюю, що ми відчуємо безліч різних типів хвиль, які будуть вказувати на поєднання процесів, про які люди сперечаються роками".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.