Місія NASA з пошуку життя на Марсі під загрозою: що заважає вченим

Читать на русском

Корінь проблеми - не внеземний, а досить-таки приземлений: брак коштів

Читать на русском
Місія NASA на Марсі
Вартість проєкту раптово зросла більше ніж удвічі

Корінь проблеми - не внеземний, а досить-таки приземлений: брак коштів

Космічна агенція США NASA хоче запустити проєкт "Повернення зразків з Марса": дослідники планують здійснити перший в історії запуск космічного апарату з іншої планети, який передасть на Землю зразки гірських порід Марса, в яких сподіваються знайти ознаки життя. Окрім цього, це буде першим у світі "рандеву" космічних апаратів на орбіті навколо іншої планети. Однак зараз ця програма опинилася під загрозою.

Виною всьому - брак коштів у NASA, повідмляє The Guardian. Вартість місії різко зросла з 4,4 мільярдів доларів до 8-11 мільярдів. 

Експерти космічного агенства США кажуть, що їхня програма була заснована на "нереалістичних бюджетних очікувань". В NASA підготували звіт, і він вийшов доволі песимістичним.

"Наразі не існує ні достовірних, ні узгоджених технічних, ні належним чином складених графіків, ні вартості, ні технічних базових показників, які можна було б реалізувати за наявного фінансування. Фактично, ймовірність того, що план NASA вдасться реалізувати за нинішнього бюджету, близька до нуля", - зазначається в документі.

Постійно зростаючі витрати на даний проєкт вже призвели до того, що інші місії відстрочили. Все через той же самий брак фінансування. Йдеться, зокрема, про проєкт Veritas, спрямований на вивчення Венери з метою з'ясування причин, з яких ця планета втратила свій потенціал придатності для життя.

"Ви перерізаєте артерію, життєву силу нашої науки. Вся наукова діяльність NASA зазнає удару через тягар повернення зразків з Марса", – заявив у журналі Science фізик Елісон Джейнс з Університету Айови.

 NASA досліджує Марс 

Людство здавна цікавили таємниці та загадки "червоної планети". Наприклад, ще у Давньому Римі Марсові поклонялися воїни: в пантеоні римлян ця планета і бог, який її уособлював, вважалися покровителями війни. Скоріше за все, це через його зовнішній вигляд: похмурий та величний червоно-багряний шар у небі й справді викликає досить войовничі асоціації. 

Звичайно ж, зараз ніхто при здоровому глузді вже не поклоняється планетам. Однак вчені активно вивчають Марс, і саме це небесне тіло вважається одним з найперспективніших для дослідження, в тому числі й фізичного, та навіть, можливо, для подальшої колонізації людством

Однак перед такими фундаментальними кроками необхідне всебічне дослідження планети. І зараз, як ми бачимо, через проблеми з фінансуванням - які, вочевидь, є чисто технічними - NASA стикається з унеможливленням своєї роботи в контексті вивчення Марсу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.