Зеленський затвердив бронювання комунальників: хто отримає відстрочку від мобілізації

Президент України підписав указ, що дозволяє бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, які забезпечують теплом, водою та займаються управлінням побутовими відходами

Комунальні робітники отримають відстрочку від мобілізації
Максимальна кількість фахівців ЖКХ, які можуть отримати відстрочку, обмежена

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) щодо бронювання військовозобов’язаних працівників комунальних підприємств. Йдеться про тих, хто забезпечує критично важливі послуги: теплопостачання, водопостачання та управління побутовими відходами. Такі працівники зможуть отримати бронь від мобілізації, але не більше 75% від загальної кількості військовозобов’язаних.

Документ, що має номер 69/2025, оприлюднено на офіційному порталі глави держави. Згідно з рішенням, передбачено можливість бронювання таких працівників на період мобілізації та дії воєнного стану. Це стосується співробітників підприємств, які забезпечують споживачів теплом, гарячою водою, питною водою та здійснюють водовідведення, а також відповідають за управління побутовими відходами.

"… військовозобов’язаних працівників суб’єктів господарювання, які надають послуги споживачам з постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, управління побутовими відходами", – йдеться в рішенні РНБО.

Водночас кількість броньованих працівників не може перевищувати 75% від загального числа військовозобов’язаних у цих установах. Контроль за реалізацією цього рішення покладено на секретаря РНБО.

Бронювання працівників: яка процедура 

Раніше, 15 листопада 2024 року, уряд ухвалив оновлені критерії для бронювання працівників та визначення критично важливих підприємств. Відтепер цей статус затверджуватиметься у координації з Міністерством оборони та Міністерством економіки. Уряд на своєму засіданні 15 листопада підбив підсумки аудиту підприємств та організацій, які мають статус критичних та мають право бронювати співробітників. За результатами цього аудиту було виявлено низку проблемних моментів, які потрібно усунути. 

Так, з 1 грудня 2024 року усі процедури бронювання здійснюються через електронний застосунок "Дія" тільки в електронному форматі. Також запроваджено щомісячний моніторинг підприємств, щоб гарантувати відповідність критеріям. Окрім цього, 2 лютого уряд дозволив бронювання 100% медичних працівників державних і комунальних закладів охорони здоров’я.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube