Відтепер всі медики, які є працівниками державних і комунальних медичних закладів, не підлягають призову, також під бронь потрапляють і прокурори САП
В Україні визначили дві нові категорії працівників, які отримають 100-відсоткове бронювання від мобілізації. Кабмін погодив такий привілей для всіх медиків, які працюють у державних та комунальних медичних закладах за основним місцем роботи. Утім нововведення не стосуватиметься медпрацівників всіх інших медичних установ. Також "бронь" отримали прокурори САП — їх теж на 100% забронювали від мобілізаційного обов'язку.
Про те, що медичні працівники державних та комунальних медичних закладів більше не підлягатимуть призову, йдеться у повідомленні МОЗ. Зазначається, що єдиною умовою бронювання від мобілізації є постійна праця за основним місцем роботи. Зміни регулюються постановою уряду № 36 від 14.01.2025 року.
Тож, бронюванню підлягають медичні працівники, якщо вони працюють за основним місцем роботи у відповідних медзакладах, це зокрема:
До нововведення, медпрацівники державних та комунальних медичних закладів мали право бронювати лише 50% військовозобов'язаного персоналу. Збільшення кількості допускалося лише за окремим розпорядженням від міністра оборони.
Другою категорією працівників, які отримають 100% бронювання від мобілізації стали працівники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Робітники, які обіймають посади прокурорів САП, відтепер мають "бронь" від мобілізації.
Раніше Кабмін прийняв рішення забронювати від мобілізації працівникам газової галузі України. Також вище норми бронюванню від мобілізації підлягатимуть ремонтні бригади облгазів.
Наприкінці грудня 2024 року "бронь" від мобілізації також отримали всіх священнослужителі. Кабмін вирішив внести релігійні організації до критично важливих.