Зеленський: я не збираюся переконувати Байдена взяти Україну до НАТО

Держава потребує справжніх гарантій безпеки, які відрізнятимуться від Будапештського меморандуму, зазначив президент

Зеленський, НАТО
Україні також необхідна далекобійна зброя, наголосив голова держави

Президент Володимир Зеленський не збирається переконувати очільника Білого дому Джо Байдена щодо необхідності запросити Україну до НАТО. Київ сподівається, що нові гарантії безпеки будуть більш ефективними за Будапештський меморандум.

Про це голова держави заявив під час пресконференції на полях саміту НАТО у Вільнюсі 12 липня.

"Я вдячний Байдену і Конгресу, які є лідерами в допомозі Україні. Я не збираюсь знаходити аргументи, щоб Байден бачив нас в НАТО. Я вважаю, що ці аргументи повинні бути взаємними, бо це є безпека. Я вважаю, що ми потрібні не менш НАТО, ніж навпаки. Я вважаю, що це абсолютно справедливо. Впевнений що після війни Україна буде в НАТО", - зазначив Зеленський.

Водночас Зеленський підкреслив, що українські війська потребують далекобійної зброї, тому це питання буде обговорюватися з партнерами. Президент також зазначив, що гарантії безпеки України мають діяти до членства держави в НАТО і бути більш ефективними за Будапештський меморандум.

"Я не вважаю Будапештський меморандум гарантіями безпеки, я не розумію ніякої відповідальності в ньому. Я не бачу там ніякої конкретики, крім того, що Україна була з цим документом і залишилась на самоті... На шляху до НАТО ми хотіли б мати ті гарантії, які є зараз в нас і мати їх постійно. Ми хочемо мати відповідний документ, щоб допомога була виписана і конкретна. Сьогоднішня рамкова декларація гарантій безпеки відкривають можливість цих двосторонніх потужних документів", - наголосив Зеленський.

Другий день саміту НАТО у Вільнюсі

12 липня Зеленський зустрівся у Вільнюсі одразу з декількома лідерами країн НАТО. Зокрема, це канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак та очільник уряду Канади Джастін Трюдо.

Зеленський обговорював з ними збільшення обороноздатності України, посилення української ППО та майбутні гарантії безпеки для держави.

Зазначимо, що після першого дня саміту НАТО у Вільнюсі стало відомо, що Україна не отримала безпосередніх гарантій стосовно свого членства у військовому альянсі. Замість цього, Києву надали обіцянку повернутися до цього питання після завершення бойових дій та проведення реформ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube