Додаткові Patriot від Німеччини та бронетехніка від Канади: перші результати зустрічей Зеленського на саміті НАТО

Читать на русском

Президент України обговорив з лідерами Німеччини, Канади та Великої Британії підсилення української обороноздатності.

Читать на русском
Зеленський та Шольц, саміт НАТО
Очільник держави повідомив про "потужні" домовленості

Президент України обговорив з лідерами Німеччини, Канади та Великої Британії підсилення української обороноздатності.

Президент України Володимир Зеленський 12 липня провів перші зустрічі з лідерами країн НАТО на саміті у Вільнюсі. Очільник держави обговорив гарантії безпеки для України та військову допомогу з премʼєрами Німеччини, Великої Британії та Канади - Олафом Шольцом, Ріші Сунаком та Джастіном Трюдо.

Про це 12 липня повідомила пресслужба голови держави.

Зустріч Зеленського і Трюдо

Першу зустріч у середу Зеленський провів з премʼєром Канади Джастіном Трюдо. Ці перемовини президент України назвав "змістовним початком дня". Сторони досягли певних домовленостей щодо передачі додаткової бронетехніки.

"Обговорюємо гарантії безпеки для України на шляху в НАТО – маємо розуміння Канади, буде розуміння світу, готуємо важливу безпекову перемогу для України. Вдячний Джастіну і Канаді за посилення наших воїнів бронетехнікою. Є потужні домовленості", - написав Зеленський.

Зустріч Зеленського та Шольца

Далі Зеленський провів перемовини з канцлером ФРН Олафом Шольцом. За підсумками цієї зустрічі Україна отримає додаткові пускові установки Patriot.

"Продовжили розмову про гарантії безпеки для України на шляху в НАТО з канцлером Шольцом... Є домовленість про додаткові пускові установки "Петріот" та ракети для них від Німеччини. Це дуже важливо для захисту життя в Україні від російського терору!" - заявив президент.

Зеленський висловив вдячність Німеччині за готовність до "тривалої, багатолітньої підтримки України та нашого захисту свободи".

Зустріч Зеленського та Сунака

Далі президент повідомив про зустріч з головою британського уряду Ріші Сунаком. 

"Почалась зустріч із премʼєром Великої Британії Ріші Сунаком. Наші переговори завжди посилюють глобальну безпеку! Новини будуть", - зазначив голова держави.

Пізніше Зеленький додав, що під час зустрічі обговорювалися оборона, політика, спільна безпека.

"Подякував за зброю, зокрема далекобійну зброю. Міцна підтримка України на шляху в НАТО. І готуємо гарантії безпеки для України на шляху в НАТО. Дуже хороша зустріч", - написав Зеленський

Перший день саміту НАТО: що відбувалося

Після першого дня саміту НАТО у Вільнюсі стало відомо, що Україна не отримала безпосередніх гарантій стосовно свого членства у військовому альянсі. Замість цього, Києву надали обіцянку повернутися до цього питання після завершення бойових дій та проведення реформ.

Члени НАТО також оголосили про надання додаткової допомоги Україні. Норвегія повідомила про збільшення фонду допомоги до майже 1 млрд доларів. Німеччина заявила про надання пакета допомоги на орієнтовану суму 600 млн євро, що включатиме дві пускові установки Patriot, танки Leopard 1 A5 та іншу техніку. Франція повідомила про передачу 50 крилатих ракет великої дальності SCALP.

Президент Польщі Анджей Дуда зазначив, що після припинення вогню міжнародна спільнота може розглянути можливість відправлення в Україну миротворчого контингенту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.