Президент каже, що Україна тепер працює над тим, щоб "усі країни підтримали далекобійність"
Президент Володимир Зеленський підтвердив, що Україна отримала дозвіл застосовувати далекобійну зброю територією РФ та має далекобійні можливості, зокрема американські ракети ATACMS. Але він не став визнавати, чи використовувалися американські ракети під час удару по Брянській області РФ. Про це український лідер сказав 19 листопада на пресконференції з прем'єром Данії Метте Фредеріксен у Києві, передають "Інтерфакс-Україна" та "РБК-Україна".
Відповідаючи на запитання, чи дійсно саме ATACMS ударив по складі боєприпасів у Брянській області, президент Зеленський уникнув відповіді. Він сказав: "Вибачте, без зайвих деталей".
“Україна має далекобійні можливості. Україна має далекобійні дрони власного виробництва, ми вже маємо "довгий" “Нептун”, і не один. Тепер у нас є ATACMS. І ми все це використовуватимемо”, - наголосив президент.
Формулювання Зеленського щодо ATACMS насправді не зовсім зрозуміле. Ці ракети в України є вже давно, більш ніж рік, вони неодноразово застосовувалися. "Тепер", ймовірно, є саме дозвіл на удари по території РФ. Однак прямо президент цього не вимовив.
Зеленський додав, що Україна працює над тим, щоб "усі країни підтримали далекобійність". І ще раз побічно підтвердив наявність дозволів, не уточнивши, які країни їх надали.
"Я думаю, що після заяв про ядерну зброю і Німеччині вже час підтримати відповідні рішення. А тепер, коли є відповідні рішення і не тільки в медіа, а й від відповідних країн, дуже важливо, щоб до цих рішень додати кількість можливостей, якими ми можемо зменшити військовий потенціал РФ, де б він не знаходився", - підсумував Зеленський.
Нагадаємо, до цього 17 листопада президент України уникнув коментарів щодо дозволу на далекобійні удари по РФ. Він наголосив, що такі речі не анонсуються, а ракети "самі за себе скажуть"
Збройні Сили України офіційно підтвердили нічну атаку на Брянську область Росії. Українці бійці заявили, що був уражений арсенал 1046 центру матеріально-технічного забезпечення у районі міста Карачев, що знаходиться за 130 км від території України. Станом на 02:30 ночі на складі було зафіксовано 12 повторних вибухів. Також відбувалась детонація в районі цілі (сильні вибухи підтверджуються і численними відео в соцмережах).
У Генеральному штабі не розкрили інформацію чим саме був завданий цей удар по противнику. Втім, за даними джерел низки українських ЗМІ, в ніч на 19 листопада, ЗСУ вперше завдали удару ракетами ATACMS по території Росії. Ймовірно, йдеться саме про удар по Брянській області.
Як вважає Інформатор, перший удар ATACMS по Росії - це не лише новий рівень війни, а й сигнал Москві: у тилу більше немає безпечних зон. Інформатор також спрогнозував, куди ще полетять далекобійні ракети ЗСУ.
Міноборони РФ стверджує, що Україна запустила по Брянській області шість ракет ATACMS. Окупанти переконують, що п'ять ракет начебто збили, ще одну - нібито пошкодили.
"Її фрагменти впали на технічну територію військового об'єкта в Брянській області, через що виникла пожежа, яка оперативно ліквідована. Жертв та руйнувань немає", - брешуть росіяни.
17 листопада газета The New York Times повідомила, що президент США Джо Байден зняв обмеження щодо використання Києвом далекобійних ракет ATACMS для ударів углиб Росії. За даними NYT, це рішення було пов'язане з появою північнокорейських військових у цьому регіоні.
18 листопада видання РБК-Україна, яке посилається на високопоставлене джерело у військово-політичних колах, повідомило, що Велика Британія та Франція теж дозволили Україні бити по Росії ракетами Storm Shadow. Втім є обмеження - озброєння можна застосовувати виключно по Курській області.
Голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, яка відбулась 18 листопада у Брюсселі, підтвердив отримання Україною дозволу від США на удари вглиб РФ на відстань до 300 км. Боррель не розкрив свої джерела інформації щодо питання надання дозволу США на удари, бо сама адміністрація Байдена не коментує дозвіл.
Після новин про дозвіл від Байдена та після першого удару ATACMS по РФ Путін вранці 19 листопада терміново підписав анонсовану раніше оновлену ядерну доктрину РФ, ввівши її в дію.
У доктрині, яку підписав Путін, йдеться, що "агресія" проти РФ та її союзників з боку неядерної країни за підтримки ядерної держави буде розглянута як спільний напад. Також, за документом, РФ може застосувати ядерну зброю в разі "критичної загрози" суверенітету і територіальній цілісності себе і Білорусі. Однією з умов для застосування ядерної зброї Росією вказано "старт балістичних ракет", чи навіть масований старт безпілотників по території Росії. Рішення про здійснення ядерного удару Путін має ухвалювати самостійно.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.