Лавров накинувся на Захід після першого удару ATACMS по РФ, але не зміг сказати, чи відповість Росія ядеркою

Глава МЗС РФ заявив, що ракетний удар по складу боєприпасів під Брянськом – сигнал, що Захід хоче ескалації, проте підтвердити "дозвіл від Байдена" не зміг

Сергій Лаврів, ядерний вибух
Сергій Лавров після удару ATACMSі бавовни під Брянськом порадив Заходу уважно прочитати нову ядерну доктрину РФ, прийняту відразу за цією атакою

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав удари ЗСУ по Брянській області РФ американськими ракетами ATACMS сигналом до того, що Захід хоче ескалації у війні. Про це він заявив 19 листопада на пресконференції в Ріо-де-Жанейро (Бразилія), де проходить саміт "Великої двадцятки", повідомляє російська пропагандистська агенція ТАСС. Міністр додав, що ракети ATACMS вночі 18 листопада "неодноразово" використовувалися при ударах по Брянській області.

За словами Лаврова, він не може підтвердити, чи насправді Київ вже отримав дозвіл від адміністрації президента США Джо Байдена на удари далекобійними ракетами по території Росії (хоча експрезидент РФ Дмитро Медведєв ось не сумнівається), бо про це повідомляли лише ЗМІ.

"Я не можу підтвердити, всі пишуть як про справу вирішену. Навіть (Жозеп) Боррель сказав, що це офіційно, а європейці обговорювали, але вирішили, що кожен сам вирішуватиме, чи дозволятиме використовувати свої далекобійні озброєння українцям", - сказав глава МЗС РФ.

Без американців використовувати ці високотехнологічні ракети нібито "неможливо", додав Лавров, та нагадав, що російський правитель Володимир Путін про це "багато разів говорив". Він також порадив західним країнам прочитати оновлену ядерну доктрину Росії. На приклад США, Британії та Франції він навів канцлера ФРН Олафа Шольца, який поводиться "відповідально" і тому не передав Україні ракети TAURUS.

Відповідаючи на запитання, чи розглядає Росія ядерну відповідь на удар по Брянській області, він сказав, що російська влада "переконана, що ядерна зброя насамперед покликана запобігти будь-якій ядерній війні". Він заявив, що Росія "суворо віддана позиції щодо недопущення ядерної війни".

"Саме таким чином ми розглядаємо цю ситуацію", - підкреслив Лавров.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/145977

Перший удар ATACMS по РФ: окупанти "все збили", але склад боєприпасів чомусь вибухнув

Збройні Сили України офіційно підтвердили нічну атаку на Брянську область Росії. Українці бійці заявили, що був уражений арсенал 1046 центру матеріально-технічного забезпечення у районі міста Карачев, що знаходиться за 130 км від території України. Станом на 02:30 ночі на складі було зафіксовано 12 повторних вибухів. Також відбувалась детонація в районі цілі (сильні вибухи підтверджуються і численними відео в соцмережах).

У Генеральному штабі не розкрили інформацію чим саме був завданий цей удар по противнику. Втім, за даними джерел низки українських ЗМІ, в ніч на 19 листопада, ЗСУ вперше завдали удару ракетами ATACMS по території Росії. Ймовірно, йдеться саме про удар по Брянській області.

Як вважає Інформатор, перший удар ATACMS по Росії - це не лише новий рівень війни, а й сигнал Москві: у тилу більше немає безпечних зон. Інформатор також спрогнозував, куди ще полетять далекобійні ракети ЗСУ

Міноборони РФ стверджує, що Україна запустила по Брянській області шість ракет ATACMS. Окупанти переконують, що п'ять ракет начебто збили, ще одну - нібито пошкодили.

"Її фрагменти впали на технічну територію військового об'єкта в Брянській області, через що виникла пожежа, яка оперативно ліквідована. Жертв та руйнувань немає", - брешуть росіяни.

Україна отримала дозвіл бити вглиб РФ

17 листопада газета The New York Times повідомила, що президент США Джо Байден зняв обмеження щодо використання Києвом далекобійних ракет ATACMS для ударів углиб Росії. За даними NYT, це рішення було пов'язане з появою північнокорейських військових у цьому регіоні.

18 листопада видання РБК-Україна, яке посилається на високопоставлене джерело у військово-політичних колах, повідомило, що Велика Британія та Франція теж дозволили Україні бити по Росії ракетами Storm Shadow. Втім є обмеження - озброєння можна застосовувати виключно по Курській області.

Голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, яка відбулась 18 листопада у Брюсселі, підтвердив отримання Україною дозволу від США на удари вглиб РФ на відстань до 300 км. Боррель не розкрив свої джерела інформації щодо питання надання дозволу США на удари, бо сама адміністрація Байдена не коментує дозвіл.

Після новин про дозвіл від Байдена та після першого удару ATACMS по РФ Путін вранці 19 листопада терміново підписав анонсовану раніше оновлену ядерну доктрину РФ, ввівши її в дію.

У доктрині, яку підписав Путін, йдеться, що "агресія" проти РФ та її союзників з боку неядерної країни за підтримки ядерної держави буде розглянута як спільний напад. Також, за документом, РФ може застосувати ядерну зброю в разі "критичної загрози" суверенітету і територіальній цілісності себе і Білорусі. Однією з умов для застосування ядерної зброї Росією вказано "старт балістичних ракет", чи навіть масований старт безпілотників по території Росії. Рішення про здійснення ядерного удару Путін має ухвалювати самостійно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube