Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Він доправив до парламенту цей закон зі своїми зауваженнями
Президент України Володимир Зеленський ветував закон № 3640 про мораторій на стягнення боргів по іпотечних кредитах. Йдеться про відчуження житлового майна.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сайт парламенту .
Глава держави направив зі своїми зауваженнями до парламенту цей закон, автором якого є народний депутат від "Слуги народу" Олександр Дубинський.
Закон пропонував подовжити мораторій на відчуження житлового майна за прострочені валютні кредити, в тому числі іпотечні до 1 січня 2022 року.
Як заявив глава НБУ Кирило Шевченко, банківська система "дуже вдячна" Зеленському за вето на цей закон.
Таку заборону ввели ще у 2014 році. Його прийняття парламент обґрунтував російською агресією, економічною кризою та девальвацією гривні. Як відомо, тоді курс національної валюти обвалився у три рази, відповідно й реальні зарплати українців.
Якщо людина взяла іпотеку у валюті та прострочила платежі, то, відповідно до мораторію, у нього не можна стягнути майно, щоб погасити заборгованість. В країні таких "проблемних" договорів більше 40 тисяч на загальну суму 29 млрд гривень, згідно з даними Нацбанку.
Як вже згадувалося, через економічну стагнацію, та тому як доходи громадян сильно впали. Крім цього відзначимо, що мораторій повинен був діяти до набрання чинності закону, який регулює особливості погашення (реструктуризації) валютних кредитів.
У жовтні 2018 року був прийнятий Кодекс Законів з процедур банкрутства, який набрав чинності з 21 жовтня 2019 року. Цей документ передбачав скасування мораторію на стягнення валютної іпотеки з 21 жовтня 2020 року.
У НБУ відзначають, що цей законопроект ставить під загрозу доступну іпотеку.
"Замість того, щоб скасувати мораторій, зараз нам пропонують його подовжити до 2022 року. Це означає, що проблемні борги валютних позичальників так і не будуть врегульовані", - наголосили в Нацбанку.
На думку фінустанови, це означає, що банки не будуть зацікавлені у наданні нових іпотечних кредитів.
"У своєму зверненні банківські та бізнес-асоціації вказали, що подовження мораторію унеможливить запуск доступної іпотеки для населення під 10% річних", - заявляють у НБУ.