Переговори з Путіним не потрібні: американський політолог назвав можливі сценарії закінчення війни в Україні

Є кілька сценаріїв закінчення війни в Україні, а на переговори з Путіним зараз йти не можна

Війна в Україні
За будь-якого сценарію саме зараз переговори не на часі

На Заході стурбовані тим, що російські терористи мають повільне просування на фронтах в Україні. Через це все частіше звучать заклики до припинення бойових дій – і вони, нажаль, в деяких випадках надходять від людей, яких важко запідозрити у тому, що вони кормляться з рук путінського режиму. Проте ці шановані фахівці із зовнішньої політики неправі – зараз не час вести переговори з російським диктатором Володимиром Путіним.

Про це написав американський аналітик і стратег Раджан Менон у статті для журналу Foreign Policy. За його словами, прихильники угоди з Путіним впевнені, що зможуть передбачити розв'язку війни: диктатор може виграти війну та підкорити Україну.

"Однак таким упевненим твердженням бракує доказової бази. Ніхто не може бути впевненим, чим закінчиться ця війна, і прогнозистам слід бути скромнішими з огляду на те, що майже всі пророцтва дотепер виявилися хибними", – пише він.

Менон підкреслив, що заклики до мирних переговорів мають ще один великий недолік. Прихильники угоди з Путіним перелічують проблеми Збройних сил України, але свідомо чи несвідомо замовчують російські проблеми. В росіян проблем значно більше, як і втрат. Це повністю знецінює будь-які лінійні прогнози щодо російської перемоги в Україні.

Зараз переговори з Путіним точно не на часі. Впевнені переговори можна вести з позиції сили. Але зараз Україна тільки почала отримувати необхідне західне озброєння – те, що потрібно для відсічі наступу російських терористів.

"Серйозним недоліком аргументації прихильників переговорів є пропоновані терміни. Багато прихильників мирних переговорів хочуть, щоб вони почалися якнайшвидше... Але Сполучені Штати та їхні європейські союзники щойно почали постачати Україні озброєння на десятки мільярдів доларів і не закінчать до початку осені. Було б нерозумно поспішати з переговорами, не побачивши, яке значення матиме введення додаткового озброєння, чи зможуть російські збройні сили підтримувати нинішній темп, коли Україна матиме більше вогневої потужності", – зазначає аналітик.

За словами Менона, Україна, маючи додаткові війська та озброєння, почне активно повертати територію. Це дасть російському диктатору зрозуміти – його армія не зможе домогтися додаткових успіхів, що дасть Україні більше сили для переговорів. Загалом, на думку експерта, зараз є три варіанти закінчення війни.

  1. Поганий сценарій: путінські терористи продовжують просування, Захід піддається втомі від України та війні, внаслідок чого Путін нав'язує Україні каральний мир. Частина України входить до складу РФ, частина зберігає "незалежність" під контролем Москви.
  2. Помірно-гарний: Україна починає відбивати свої території, внаслідок чого Путін визнає, що не може здобути перемогу. Відбувається політичне врегулювання, внаслідок чого Україна врешті-решт вступить в ЄС та НАТО.
  3. Нейтральний: війна заходить у глухий кут. Проте Путін в цьому випадку буде давити на Захід, щоб забезпечити "нейтралітет" України. А Київ почне давити на західних союзників, щоб змусити їх надати якнайбільше озброєння та допомагати Україні у майбутньому відвоювати загарбані терористами території.

"Хоча, безумовно, можливі й інші сценарії, вони, за винятком першого, мають спільну рису: вимагають, щоб Україна посилила свої переговорні позиції, поклавши край імпульсу Росії, розгорнувши власний контрнаступ і повернувши собі більше територій. Для цього потрібен час, який зараз в України є: західне озброєння тільки почало надходити на фронт, і найближчими місяцями його обсяги зростуть. Росія та Україна можуть зрештою провести переговори з політичного врегулювання. Але зараз не час їх ініціювати", – резюмував Менон.

Заява Путіна про переговори

25 травня агенство Reuters опублікувало матеріал, у якому стверджувалося, що російський диктатор Володимир Путін готовий заморозити війну в Україні по теперішній лінії фронту та піти на мирні перемовини. Журналісти наголошували, що це друга за останні пів року спроба Кремля сісти за стіл переговорів. 

Український президент Володимир Зеленський раніше заявив, що найближчим часом жодного діалогу з Путіним не буде, бо неможливо вести переговори з людиною, яка живе бажанням лише знищити Україну. Президент наголошував, що Путін не є самостійною особою: на нього має вплив його оточення, яке тримає його в системі, в "інформаційній кулі", тому справедливих перемовин не вийде. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube