Зеленський провів першу Ставку після Саміту миру: розповів, як Україна допоможе іншим країнам з дронами

Президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки верховного головнокомандувача 17 червня, де обговорювались успіхи українських військових на фронті та розвиток безпілотних систем

Володимир Зеленський
Президент відзначив, що Україна стала світовим лідером у виробництві дронів

Президент Володимир Зеленський, після повернення з Саміту миру, що відбувся у Швейцарії, провів засідання Ставки верховного головнокомандувача. На зстрічі, окрім ситуації на фронті та успіхів українських військових, обговорювався розвиток безпілотних систем. Президент відзначив, що Україна стала світовим лідером у виробництві дронів, що визнають міжнародні партнери.

Про це він повідомив у своєму Telegram-каналі в понеділок, 17 червня. Також Зеленський зазначив, що на засіданні заслухали доповіді щодо ситуації на фронті, зокрема на Донеччині та Харківщині. Він відзначив успіхи українських військових у витісненні окупантів з Харківщини та подякував кожному воїну і підрозділу, які чітко виконують завдання. Особливо він відзначив тих, хто поповнює обмінний фонд російськими солдатами.

Особливу увагу на засіданні приділили обговоренню безпілотних систем. Президент повідомив, що доповіді стосувалися всіх типів дронів, необхідних Силам оборони, які виробляються в Україні та постачаються на фронт.

"Дуже відчутні, сильні результати Служби безпеки України, ГУР, Служби зовнішньої розвідки, Нацгвардії, Збройних Сил України – справді молодці. Зокрема, і щодо ударних дронів, і знищення техніки, й іншої сили окупанта", - повідомив він.

За словами Зеленського, дрони - це технологічний компонент, у якому українці повинні мати перевагу. І за деякими видами безпілотних систем українці вже є глобальними лідерами.

"І це відчувається також і в перемовинах з нашими партнерами – багато хто зацікавлений у досвіді, який вже є у наших воїнів, та в техніці, яку ми виробляємо в Україні. Настане час – обовʼязково допоможемо кожному з партнерів зміцнити безпеку розвитком також їхніх безпілотних сил. Українці вміють бути вдячними", - наголосив Зеленський.

Підготовка до другого саміту миру: чого очікувати

Другий Глобальний Саміт миру планується провести у найближчі п'ять місяців. Він відбудеться ще до президентських виборів у Сполучених Штатах. Також на саміт вперше можуть запросити представників російського терористичного режиму.

В Україні згодні з позицією Швейцарії щодо термінів проведення другого Саміту миру. Президент Володимир Зеленський заявив, що наступний Саміт миру буде не через роки, а через місяці. Прийняти Саміт можуть Саудівська Аравія, або ОАЕ.

Перший мирний саміт у Швейцарії тривав два дні: 15 та 16 червня. В ньому взяли участь понад 100 країн та міжнародних організацій. За підсумками заходу було підготовлене спеціальне комюніке – яке стосувалося трьох з 10 пунктів української "формули миру". Документ не всі вирішили підписувати: ООН, Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Вірменія, Бразилія, ОАЕ та Ватикан. Цікаво, що традиційно лояльні до РФ держави – Туреччина, Сербія, Словаччина та Угорщина – підсумковий документ підписали.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube