Зеленський повідомив, скільки українців звільнили з полону за час повномасштабної війни

Майже всім, кого вдалось повернути додому з російського полону, потрібна тривала реабілітація та лікування

Зеленський, військовополонені
Президент Зеленський закликає міжнародних партнерів до активніших дій для звільнення військовополонених

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що з російського полону вдалося повернути додому 3767 українців. Більшість звільнених пережили тортури та приниження. За його словами, Росія продовжує незаконно утримувати тисячі українців, зокрема примусово переселяти дітей.

Зеленський підкреслив, що більшість звільнених з полону українців потребували тривалої реабілітації через наслідки фізичних і психологічних знущань. Він також зазначив, що Росія досі незаконно утримує тисячі громадян України в таборах та в’язницях, де люди стикаються з приниженнями та катуваннями. Особливо нагальною є проблема примусового переселення українських дітей.

Президент закликав міжнародну спільноту до активних дій для звільнення українців з полону. Зокрема Папі Римському Франциску під час зустрічі у Ватикані було передано список полонених. 

"Разом з усіма у світі, хто поважає людське життя, мусимо зробити все, щоб звільнити кожного й кожну. Розраховуємо на допомогу Ватикану та всіх наших партнерів", - повідомив президент у своїх соцмережах.

Обміни полонених

В результаті обміну військовополоненими за формулою "95 на 95" 18 жовтня додому повернулися громадяни України. Серед звільнених з полону було 28 осіб, котрих російські "суди" засудили до тюремних термінів за сфабрикованими звинуваченнями, а ще 20 отримали довічне ув'язнення. Серед звільнених з полону сьогодні нацгвардійці, військові моряки, воїни ЗСУ, прикордонники та представники інших підрозділів Сил безпеки та оборони.

Під час двох обмінів у вересні 2024 року Україна спочатку повернула додому 49 своїх громадян, серед яких були звільнені воїни ЗСУ, Національної гвардії, поліції, Державної прикордонної служби, а також цивільні особи. Серед них - 15 воїнів з "Азова". У патронатній службі "Азова" пояснили, що серед 15-ти визволених з їхнього підрозділу переважно жінки.

На наступний день відбувся обмін за схемою 103 на 103. Серед них 82 рядових і сержантів, а також 21 офіцер. Це захисники Київщини, Донеччини, Маріуполя, Луганщини, Запоріжжя та Харківщини, в тому числі з "Азовсталі". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube