Робота щодо репатріації тіла журналістки почалася одразу після новини про її смерть та ведеться нині, але все залежить від РФ
Росія у рамках обміну полоненими, який відбувся 18 жовтня, не повернула Україні тіло журналістки Вікторії Рощиної, яка загинула у полоні. Координаційний штаб і далі веде роботу щодо репатріації. Втім, там припускають, що РФ намагається таким чином приховати сліди злочину на тілі.
Про це повідомив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко у коментарі Суспільному. За його словами, наразі зарано говорити про причини смерті журналістки. Зокрема про те, чи були до неї застосовані тортури.
“Саме 18-го числа тіло Вікторії передане в рамках репатріації не було. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими робить все можливе і неможливе для того, щоб ми змогли отримати всі відповіді на питання, які всіх в нашому суспільстві хвилюють…”, – підкреслив Яценко.
За його словами, робота над поверненням тіла почалася одразу після новини про смерть журналістки. Вона триває і далі, але все залежить від Росії.
Українська журналістка Вікторія Рощина зникла 3 серпня 2023 року під час поїздки на окуповані Росією території. 27 липня 2023 року Рощина вирушила з України до Польщі й мала дістатися окупованих територій на сході України (через Росію) за три дні. У квітні 2024 року Росія вперше підтвердила, що незаконно утримує її.
10 жовтня 2024 року голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин повідомив, що батько Вікторії отримав повідомлення про смерть доньки, що сталася 19 вересня. За офіційною інформацією від російської влади, це сталося в процесі етапування з Таганрога до Москви.
Представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко повідомив, що робота щодо звільнення Вікторії з полону велася, й те, що її переводили з Таганрога до Москви, це був етап підготовки до її звільнення. Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов у коментарі "Суспільному" підтвердив, що Рощину дійсно включили у списки на обмін полонених. З наступним обміном журналістка мала повернутися додому, в Україну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.