З 1 січня замість МСЕК будуть експертні комісії у кластерних та надкластерних лікарнях
В Україні перестали існувати МСЕК. 30 грудня президент Володимир Зеленський підписав відповідний закон про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій. Замість них з 1 січня 2025 року будуть експертні комісії у кластерних та надкластерних лікарнях.
Про підписання закону про ліквідацію МСЕК повідомили у Верховній Раді. Зазначається, що для боротьби з корупцією, відповідні комісії вибірково отримуватимуть на розгляд пацієнта. При цьому ані він сам, ані комісія не будуть знати, хто саме з медиків займатиметься питанням.
Також відомо, що зміни не торкнулися встановлених раніше статусів осіб з інвалідністю, а також незмінна медико-соціальна експертиза для дітей.
Міністерство охорони здоров’я активно розглядає понад 2000 справ про сумнівні висновки щодо інвалідності. Уже скасовано сотні фальшивих рішень. Як повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час телемарафону, майже тисячу справ уже перевірили. У результаті 188 особам скасували інвалідність, а ще 388 людей викликали до науково-дослідного інституту для повторного огляду.
Медико-соціальні експертні комісії припиняють своє існування з 31 грудня 2024 року. Протягом трьох місяців МОЗ перевірятиме рішення МСЕК, особливо щодо чиновників, через численні порушення. На зміну МСЕК створено нові експертні групи, які працюватимуть у 286 лікарнях по всій Україні. Локації обрані для забезпечення максимального доступу до послуг.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.