Російський правитель видав декілька суперечливих заяв щодо переговорів з Україною, з яких випливає, що реальної зацікавленості у них в глави Кремля немає, а Росія хоче лише капітуляції України
Російський правитель Володимир Путін 18 жовтня видав низку суперечливих заяв під час зустрічі з ключовими медійниками членів-країн БРІКС щодо переговорів з Україною. Глава Кремля з одного боку висловив готовність до дискусій, а з іншого - одразу її заперечив, заявивши, що Росія продовжить свою боротьбу до кінця.
Про те, що Путін насправді не має зацікавленості у реальних переговорах, переконані аналітики Інституту вивчення війни (ISW). Фахівці стверджують, що російський правитель не розглядає інші варіанти припинення війни, окрім як капітуляції України.
В ISW пояснили, що такі суперечливі заяви є частиною загальної стратегії Кремля, який водночас намагається демонструвати готовність до переговорів і відмовляється приймати будь-які умови, які не відповідають інтересам Росії.
Путін використав зустріч для просування альтернативних мирних планів від Бразилії та Китаю, що, як вважають аналітики ISW, вигідні Кремлю і створюють додатковий тиск на Захід для змушування України до поступок у питаннях суверенітету та територіальної цілісності.
"ISW продовжує вважати, що Кремль не зацікавлений у добросовісних мирних переговорах з Україною, і що Кремль використовує концепцію "мирних планів" або "переговорів" лише для того, щоб спонукати Захід чинити тиск на Україну і змусити її до превентивних поступок щодо суверенітету і територіальної цілісності України", – зазначають аналітики.
Президент України Володимир Зеленський заборонив переговори з російським правителем Володимиром Путіним. Однак це рішення глави держави не заважає розмовляти про участь РФ у саміті миру. Таке пояснення постійним українським заявам про необхідність долучення Росії на другий саміт миру дав 12 жовтня голова Офісу президента України Андрій Єрмак.
9 жовтня Forbes випустив матеріал про те, що в Україні у випадку укладання мирної угоди з Росією може статися державний переворот. Його нібито здіймуть українські військові, якщо президент Володимир Зеленський поступиться Донбасом та Кримом. Захід засудить переворот, чим посилить розкол, вважають автори статті. Як наголошує Forbes, будь-який компроміс зараз просто призведе до більших проблем.
Інформатор звернувся за коментарями до низки експертів, щоб дізнатися, чи сценарій, який оприлюднив Forbes, хоч трохи наближений до української реальності. Про те, що розповіли аналітики, читайте в нашому матеріалі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.