Збірна Іспанії виграла Євробаскет-2022

Фінальний матч турніру пройшов у Берліні

На чемпіонаті Європи з баскетболу відбувся поєдинок за золоті медалі. У головному матчі турніру чемпіон світу збірна Іспанії грала зі збірною Франції. Іспанці перемогли і вчетверте в історії виграли європейську першість.

У неділю, 18 вересня, на чемпіонаті Європи з баскетболу серед чоловічих команд пройшов фінальний поєдинок. В «золотому» матчі грали збірні Іспанії та Франції. На етапі 1/2 фіналу Іспанія перемогла збірну Німеччини, а Франція розгромила збірну Польщі. Також 18 вересня відбувся і «малий» фінал. В матчі за бронзу перемогу здобула Німеччина.

Іспанія: Браун, Праділья, Р.Фернандес, Лопес-Аростегі, Х.Фернандес, Брізуела, Діас, Сайз, В.Ернангомес, Гаруба, Х.Ернангомес, Парра.

Франція: Окобо, М'Байе, Луваву-Кабарро, Ертель, Ябуселе, Фурньє, Маледон, Пур'є, Албісі, Тарпей, Жобер, Фалл.

Перебіг матчу

Франція відкрила рахунок у матчі, реалізувавши один штрафний кидок. Браун відповів трьома здобутими з лінії штрафних очками. На 4-й хвилині Іспанія повела +6. Ще через чотири хвилини перевага іспанців складала вже 11 очок. Іспанія темпу не втратила і виграла стартову десятихвилинку 23:14.

Друга чверть розпочалась з ривку іспанців 6:0. Згодом збірна Іспанії довела різницю до +19. Французи нічого не могли протиставити атаці суперника. Іспанці з легкістю проходили крізь захист збірної Франції. Під кінець другої десятихвилинки Франція дещо налагодила гру і почала наздоганяти суперника. Але першу половину матчу з рахунком 47:37 все одно виграла збірна Іспанії.

Іспанія - Франція

На старті третьої чверті французи відіграли ще 5 очок. Розпочалась щільна гра, вже більш схожа на фінальне протистояння кращих команд Європи. Іспанці діяли влучніше у завершальній стадії атак і знову почали відриватись. За підсумками тридцяти хвилин матчу збірна Іспанії вела 66:57.

Іспанія продовжувала тримати лідерство. В середині заключної чверті іспанці вигравали у суперника 10 очок. Франція не втрачала надії врятувати матч. Але помилки та втрати м’яча значно ускладнювали завдання. Іспанія провалу не допустила і завершила поєдинок перемогою.

Збірна Іспанії в четвертий раз стала чемпіоном Європи. Раніше європейська баскетбольна вершина підкорювалась іспанцям у 2009, 2011 та 2015 роках.

• Іспанія — Франція 88:76 (23:14, 24:23, 18:30, 22:19).

Раніше Інформатор розповідав про перебіг матчу «Рома» - «Аталанта». Також ми повідомляли про результати поєдинків сьомого туру італійської Серії А.