Завершився третій раунд перемовин України з Нідерландами про гарантії безпеки: в Офісі президента підбили підсумки

Читать на русском

Стабільність і підтримка з боку Євросоюзу є вирішальними для економічного зростання, фінансової стабільності України

Читать на русском
переговори в опу нідерландів та України
Жовква: Усе це наближає нашу спільну перемогу

Стабільність і підтримка з боку Євросоюзу є вирішальними для економічного зростання, фінансової стабільності України

У понеділок, 5 лютого, у Києві відбувся третій раунд переговорів між Україною та Нідерландами. Сторони обговорили поглиблення двосторонніх відносин у сфері безпеки. Ініціатором виступила українська сторона.

Про результат нідерландсько-українських переговорів повідомляє Офіс президента України. Зустріч відбулася за дорученням президента України Володимира Зеленського та керівника Офісу Глави держави Андрія Єрмака. Головою делегації країни був заступник керівника ОПУ Ігор Жовква.

"Стала підтримка та згуртованість ЄС є критично важливими для нашої економічної та фінансової стабільності, як і військова допомога та санкційний тиск на агресора. Усе це наближає нашу спільну перемогу", – каже Жовква.

Заступник Єрмака висловив вдячність Нідерландам за рішучу підтримку України. Окремо представник української влади подякував за створенням нового фінансового інструменту Ukraine Facility на суму до 50 мільярдів євро, який затвердив Євросоюз 1 лютого для підтримки України впродовж 2024–2027 років.

Жовква підкреслив, що стабільність і підтримка з боку Євросоюзу є вирішальними для економічного зростання, фінансової стабільності України, а також для посилення санкційного тиску на російського агресора.

Обговорення оновленого проєкту угоди на третьому етапі дозволило узгодити ключові аспекти документа. Сторони відзначили значний прогрес і домовилися про наступні кроки для завершення угоди.

Гарантії безпеки: перемовини Німеччини та України

Угоду про гарантії безпеки Україні, ймовірно, підпишуть 16 лютого, під час Мюнхенської конференції з безпеки в Берліні. Узгодження чернетки документа про двосторонні гарантії безпеки перебуває на фінішній прямій. Угода має стати частиною мережі двосторонніх договорів у сфері безпеки, які Україна укладає з міжнародними партнерами, доки не стане країною-членом НАТО.

Про це казала в інтерв’ю Ольга Стефанішина, віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Українська чиновниця відзначала зростання лідерства Берліну в подоланні викликів, які стоять перед європейською спільнотою.

Заразом в інтерв’ю віцепрем’єр міністерка заявила, що позиція Берліна щодо інтеграції України в НАТО є занадто обережною «з незрозумілих причин». Однак Німеччина все ще може стати лідером і в цьому, «змінити правила гри».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.