Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Німеччина може стати другою країною, яка зобов’яжеться надати Україні довготермінові безпекові гарантії
Угоду про гарантії безпеки Україні, ймовірно, підпишуть 16 лютого, під час Мюнхенської конференції з безпеки в Берліні. Узгодження чернетки документа про двосторонні гарантії безпеки перебуває на фінішній прямій. Угода має стати частиною мережі двосторонніх договорів у сфері безпеки, які Україна укладає з міжнародними партнерами, доки не стане країною-членом НАТО.
Про це повідомляє Frankfurter Allgemeine з посиланням на власні джерела та інтерв’ю Ольги Стефанішиної, віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Українська чиновниця відзначає зростання лідерства Берліну в подоланні викликів, які стоять перед європейською спільнотою.
«Канцлер чітко заявив про необхідність створення фінансової бази для військової підтримки. Німеччина є найбільшим військовим прихильником України на континенті — країна, яка ніколи не уявляла собі такої ролі», — каже Стефанішина.
Заразом в інтерв’ю віцепрем’єр міністерка заявила, що позиція Берліна щодо інтеграції України в НАТО є занадто обережною «з незрозумілих причин». Однак Німеччина все ще може стати лідером і в цьому, «змінити правила гри».
Рішення про укладання договорів про двосторонні гарантії безпеки було прийнято на полях саміту НАТО у Вільнюсі в липні минулого року. Основою цієї мережі стала група G-7, але до них доєдналися також інші партнери. Наразі 32 країни заявляють про намір доєднатися до ініціативи.
Першу таку угоду Україна уклала з Великобританією під час візиту прем’єра країни Ріші Сунака до Києва в січні. Лондон збирається надавати свою підтримку у сфері безпеки впродовж десяти років, концентруючи зусилля на розбудові військово-морських сил.
Очільник Офісу президента Андрій Єрмак повідомляє, що «суттєвого прогресу» досягли перемовини про гарантії безпеки з Францією. За його словами, угоду можуть підписати «найближчим часом».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.