Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
97-річну жінку засудили за співучасть у вбивстві понад 10 000 людей
У вівторок, 20 грудня в Німеччині винесли вирок Ірмгард Фурхнер, яка працювала секретарем нацистського концтабору в Штутгофі. Вона була засуджена за пособництво та підбурювання до вбивства 10 505 людей і замах на вбивство п'яти осіб. Цей процес може стати одним з останніх судових процесів за воєнні злочини Другої світової війни.
Про це повідомляє видання Reuters. Окружний суд міста Ітцего на півночі Німеччини засудив Ірмгард Фурхнер до двох років умовно. Її засудили за законом про неповнолітніх у зв’язку з тим, що на момент скоєння злочинів їй було від 18 до 19 років. З червня 1943 року по квітень 1945 року Фурхнер працювала стенографісткою та друкаркою в таборі смерті Штутгоф поблизу окупованого нацистами Данцига, а нинішнього Гданська. За оцінками істориків, там загинуло 65 000 людей, у тому числі єврейські в’язні, польські партизани та радянські російські військовополонені.
Обвинувачення заявило, що канцелярська робота обвинуваченої «забезпечувала безперебійну роботу табору» і дала їй «обізнаність про всі випадки та події в Штутгофі». Але адвокати на процесі наполягали на тому, що жінка не знала про масштаби вбивства та злочинів, скоєних у таборі.
Судді у цій справі відвідали колишній табір Штутгоф, щоб уточнити, які території вона могла бачити зі свого офісу в той час. Вони дійшли висновку, що Фурхнер не могла не бачити масових вбивств.
«Під час перебування в Штутгофі підсудна не залишилася не поінформованою про те, що там відбувається», — сказав суддя Домінік Гросс.
Обвинувачуванна зберігала мовчання протягом більшої частини суду, але наприкінці сказала:
«Мені шкода за все, що сталося. Я шкодую, що я була в Штутгофі в той час. Більше нічого сказати не можу».
В жовтні 2021 року окружний суд у Німеччині видав ордер на арешт 96-річної Фурхнер, яку мали судити за звинуваченнями у співучасті в тисячах вбивств у концтаборі Штутгоф під час Другої світової війни. Але вона намагалася втекти і вийшла з будинку для літніх людей, де проживала, і поїхала на таксі в невідомому напрямку. Кілька годин її місцезнаходження було невідоме, але врешті решт вона була заарештована поліцією.
Міжнародний комітет Освенцима висловив обурення через втечу підозрюваної. Віце президент комітету Крістоф Хойбнер заявив, що «це свідчить про неймовірне презирство до верховенства закону, а також до тих, хто вижив.»
Раніше ми писали, що країни ОБСЄ хочуть створити спецтрибунал для росії. Також ми нагадуємо, що Каньє Вест виправдав Гітлера.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.