"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Співробітник військкомату за гроші коригував дані чоловіків в системі "Оберіг". Тепер йому загрожує вʼязниця
ДБР викрило посадовця Приморського ТЦК Одеси, який організував схему заробітку на ухилянтах. З липня 2023 року начальник відділу коригував дані військовозобовʼязаних в системі "Оберіг". Таким чином 138 осіб стали непридатними для служби.
За цю послугу посадовець брав від 4,5 до 7 тисяч доларів (180,5 - 281 тис. грн), загалом заробивши понад 1 млн доларів. Йому оголошено про підозру та загрожує до 15 років вʼязниці. Про це у понеділок, 27 травня, повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань.
"Начальник відділу несанкціоновано почав втручатися в роботу електронної бази реєстру військовозобов'язаних "Оберіг" та загалом "відкоригував" дані щодо 138 військовозобов’язаних, фіктивно зробивши їх непридатними для військової служби", - йдеться у повідомленні.
Загалом за час роботи схеми посадовець ТЦК міг заробити щонайменше мільйон доларів. До цього моменту ДБР встановило усіх осіб, які скористалися цим механізмом. Частина з них встигла виїхати за кордон. Ухилянти, які залишались в Україні, були доставлені до ТЦК для подальшої мобілізації до лав ЗСУ.
Посадовцю повідомили про підозру в несанкціонованому втручанні в роботу інформаційно-комунікаційних систем (ч. 5 ст. 361 КК України). Зараз вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу та відсторонення від посади. Санкція статті передбачає покарання до 15 років позбавлення волі.
Також працівники ДБР встановлюють повне коло осіб, причетних до схеми. Наразі проведено 14 обшуків за місцем роботи та проживвання підозрюваного та учасників схеми. Слідство триває.
Наприкінці квітня зусиллями СБУ в Україну екстрадували організатора схем для ухилянтів, який переховувався в Болгарії. Слідство встановило, що він віддаленно керував продажем фіктивних медичних документів, які давали військовозобовʼязаним право на виїзд за кордон.
Також ми писали про те, як двох прикордонників, які працювали у пункті пропуску "Устилуг" на кордоні з Польщею, підозрюють в організації переправлення військовозобовʼязаних за кордон. За даними слідства, фігуранти справи допомогли виїхати до Польщі 207 чоловікам.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.