Після візиту у ТЦК Резерв+ почне підтягувати військово-облікові дані
В Україні триває кампанія з оновлення військово-облікових даних військовозобов'язаних чоловіків віком 18-60 років. Абсолютна більшість громадян оновлюють інформацію про себе через застосунок Резерв+, утім в окремих випадках додаток не підтягує інформацію й не може згенерувати потрібний електронний військово-обліковий документ. У такому разі громадянам слід особисто навідатись до ТЦК та надали інформацію про себе.
За словами офіцера відділення реагування на кіберінциденти Управління інформаційних технологій Міноборони України Ігоря Реви, застосунок Резерв+ скеровує на візит до ТЦК у двох випадках.
У першому випадку до ТЦК треба йти, якщо людина не має відмітки про те, що перебуває на військовому обліку у реєстрі "Оберіг" або дані внесені некоректно. У другому випадку до ТЦК йдуть, якщо зафіксовані порушення військового обліку. В обох випадках слід особисто з необхідними документами прийти до ТЦК.
За словами Реви, після того, як у ТЦК відбудеться звірка даних, відповідний працівник вносить відомості до електронного реєстру, а застосунок Резерв+ після цього вже може генерувати військово-обліковий документ. Останній має таку ж юридичну силу, як і його паперовий аналог.
"Після явки у ТЦК обидва ці кейси мають бути вирішені, про що оператор ТЦК має обовʼязково відмітити в електронному реєстрі. Після цього, оновивши документ у застосунку, людина отримує військово-обліковий документ в електронній формі, який має таку ж юридичну силу", - повідомив Рева.
Якщо ж після відвідин ТЦК Резерв+ й надалі не може знайти інформацію про особу, то тут йде мова про помилки в індивідуальному податковому номері (ІПН) або про утворення дубльованої інформації після внесення даних працівниками ТЦК (ситуація, коли утворився дубль після оновлення даних через ТЦК). У такому варіанті розв'язати проблему можливо, якщо подати відповідну заявку у самому застосунку Резерв+.
Якщо до 16 липня військовозобов'язані громадяни не оновлять своїх даних у ТЦК їм світять спершу штрафи, потім покарання у вигляді обмеження права на керування автомобілем, блокування рахунків і навіть конфіскація майна. На оплату штрафу відведено лише 15 днів.
Громадяни також не зможуть постійно ухилятися від мобілізації, сплачуючи лише штрафи за те, що не оновили свої військово-облікові дані. Такої лазівки немає. Штраф не звільняє від військового обов'язку, а от за злісне ухилення від мобілізації може наступити не адміністративна, а вже кримінальна відповідальність.
Крім того, після завершення 60-денного періоду оновлення даних, військовозобов'язаним почнуть надходити повістки поштою. Документ вважатиметься врученим навіть якщо рекомендований лист повернувся.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.