Чи погодиться Лукашенко взяти участь у війні проти України: відповідь Подоляка

На думку Подоляка, російський диктатор вважає самопроголошеного президента білорусі васалом

Чи погодиться Лукашенко взяти участь у війні проти України: відповідь Подоляка
Українська розвідка все відстежує

Для наступу з кордону білорусі, потрібно угрупування 70 – 80 чи навіть більше тисяч живої сили. Додатково потрібна певна кількість бронетехніки. Цього всього у них немає і навряд чи самопроголошений президент Олександр Лукашенко на цей крок піде, адже він розуміє, що росія не виграє у цій війні. 

Про це в інтерв'ю "24 каналу" розповів радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк. Він наголосив, що наша розвідка все відслідковує. 

"путін вважає Лукашенко васалом – тобто людиною, до якої можна прийти, щось запропонувати й зверхньо з нею розмовляти. Хоча це виглядає трохи інакше – Лукашенко дійсно майстер "петляння" і він гроші хоче отримати, а брати участь не хоче. Але між тим Лукашенко чітко розуміє – і це потрібно нам зафіксувати – якщо в перші два тижні війни України проти росії, Лукашенко навіть в той період не захотів втручатись, хоча тоді він думав, що дійсно росія швидко зламає Україну, то зараз, після 10 місяців війни, Лукашенко абсолютно чітко розуміє, що росія не виграє цю війну. І фіксувати свою участь – це означає сісти на лаву підсудних", - сказав Подоляк.

За його словами, поки що Лукашенко може "відпетляти". Він буде казати, що вони несуть відповідальність певну юридичну, але вони не є агресором.

"Він буде казати, ну дивіться, на жаль, у 1997 році ми починали про це говорити, а у 2002 році підписали союзну угоду, ми є Союзною державою і зобов'язані надавати росії інфраструктуру, повітря, таке інше. Але самі ми, білоруси, до війни не маємо жодних стосунків. Ми навіть їм паливозаправники не заправляли, вони самі це робили, ми просто надали їм ключі. Він це буде казати – що вони несуть відповідальність певну юридичну, але вони не є агресором. І тоді Лукашенко програє, безумовно, політично, але виграє собі можливість юридично якось виправдати свою неучасть у війні. Але коли він зайде сухопутно (в Україну, - ред.), на чому наполягає росія, це значить, що він собі підпише довічне. І Лукашенко це чудово розуміє, тому він цього робити точно не буде", - наголосив Подоляк.

На думку Подоляка, для того, щоб наступати з північного напрямку, з кордону білорусі, потрібно угрупування 70 – 80 чи навіть більше тисяч. Додатково потрібна певна кількість бронетехніки.

"Це трошки інші цифри, в них зараз немає 20 – 30 тисяч, а є кілька одиниць танків, бронетранспортерів, певний обсяг артилерії, РСЗВ. Наша розвідка про це говорить.

До того ж це ще треба все зібрати, полагодити, напрацювати сценарно, як це буде виглядати і таке інше. Зараз спостерігається лише:

  • активність авіації на території білорусі,
  • круговий рух з одного полігону на інший,
  • певна частка збройних сил і білорусі, і мобілізованих з росії.

"Але все це не є критичними числами. Це поки що не той обсяг техніки і живої сили, яка може щось суттєво змінити з точки зору ведення війни росією. Але ми це відстежуємо. Безумовно потенційно північний фронт виглядає зовсім інакше з точки зору ешелонованої оборони. Але ми відслідковуємо все, що нам треба", - наголосив Подоляк.

 

Що цьому передувало 

Нещодавно російський диктатор володимир путін прилітав у Мінськ на зустріч з Лукашенком. Після їхніх перемовин було зафіксовано переміщення білоруської техніки до кордону з Україною. 21 грудня, білоруська влада обмежила доступ до трьох районів Гомельської області, з яких у лютому починався наступ російської армії на Київ. Йдеться про Лоєвський, Брагінський та Хойницький райони, які межують із Київською та Чернігівською областями. Командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв заявив, що загроза з боку білорусі поступово зростає

Нагадаємо, путін штовхає Лукашенка на війну, щоб посилити контроль над білоруссю. Крім того, у білорусі військовозобов'язаних чоловіків не випускають за кордон.

Також Інформатор писав, що у білорусі побільшало російських мобілізованих та прибувають ешелони військової техніки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube