Запис на пів року вперед та інші фішки: МЗС впровадило електронну чергу для українських консульств за кордоном

Але у системи е-консул одразу виникла проблема з Gmail

Дія, українське консульство Вроцлав табличка
В українські консульські установи за кордоном можна знову записатися, використовуючи "Дію" та електронну чергу, тільки все стало набагато зручніше

Міністерство закордонних справ України запустило новий формат електронної черги для запису на отримання консульських послуг. З 13 листопада (у деяких країнах - з 15 листопада) 2024 року українці за кордоном можуть забронювати візит в консульство з використанням сервісу Дія або електронного ключа. Посольства у Польщі, Німеччині, Молдові та інших країнах просять українців повторно пройти процедуру запису на прийом до консульств.

Оновлена ​​версія дозволить легко керувати своїм записом через особистий кабінет. Як пояснили в МЗС, оновлена ​​електронна черга, яка працює за адресою e-consul.gov.ua матиме й ряд інших переваг:

  • запис на пів року наперед;
  • запис потрібно буде підтверджувати кілька разів: за 30, 7, 3 дні до візиту. Таким чином вільні місця будуть з'являтися у разі, якщо хтось не зможе прийти на візит;
  • можливість додати до запису дітей;
  • захист від „посередників”.

Деякі окремі дипустанови вже наголошують на тому, що громадяни України, які з об’єктивних причин не можуть отримати електронний підпис, можуть звертатись на електронну адресу дипломатичної установи для того, аби обрати зручний час для візиту.

У системи "е-консул" виникла проблема з Gmail

У нової системи зараз є щонайменш дві незручности. По-перше, у звʼязку з перезапуском оновленої е-черги, У МЗС звертаються з проханням до всіх користувачів, які вже мали записи на дату після 15 листопада, ще раз пройти реєстрацію в оновленій черзі (хоча окремі консульства повідомляють, що попередні записи на прийом в електронну чергу до 29 листопада залишаються чинними).

Крім того, з причини, що оновлена електронна черга користується надзвичайно великим попитом, алгоритми Gmail почали помилково визначати як спам електронні листи е-Черги з кодом перевірки електронної адреси користувача. Наразі листи навіть не потрапляють до теки "Спам", а просто відхиляються цим поштовим сервісом.

"МЗС України вже контактує з Google для зняття цієї проблеми.Для реєстрації прямо зараз в е-Черзі можна безперешкодно використовувати інші поштові сервіси (наприклад, Outlook, Yahoo Mail, ProtonMail, iCloud Mail, UkrNet тощо)", - вказали у МЗС України.

Як отримати Дія.Підпис: інструкція Інформатора

Нагадаємо, що Дія.Підпис можна отримати, якщо в особи є хоча б один з цих документів у застосунку Дія:

  • ID-картка,
  • біометричний закордонний паспорт або закордонний паспорт, виданий після 2015 року.
  • посвідка на тимчасове чи постійне місце проживання.

Послуга створення Дія.Підпису абсолютно безплатна, а термін його дії - один рік або до моменту його видалення. Детальні інструкції з оформлення Дія.Підпис доступні за цим посиланням.

Українці за кордоном

Нещодавно стало відомо, що центр надання адміністративних послуг Львова став першим в Україні, хто запровадив онлайн-консультації для українців, які перебувають за кордоном. Це так званий "віртуальний адміністратор", яким може скористатись кожен українець. Наразі цей сервіс діє у двох країнах – Польщі та Чехії, і ним уже скористались понад 300 охочих.

Також у рамках програми Medevac, українці, які зазнали шкоди від війни, мають можливість отримати безкоштовну медичну допомогу в клініках Європи та світу. З початку повномасштабного вторгнення Росії щотижня українські лікарні скеровують українців на лікування за кордон. Допомогу можуть отримати як цивільні, так і військові. Ця програма працює за підтримки Єврокомісії, ВООЗ та урядів близько 30 країн, зокрема Німеччини, Франції, Норвегії та Швеції, які покривають усі витрати на лікування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube