Залужний прокоментував мобілізацію людей з інвалідністю та питання відстрочки: Захищати Україну мають всі

Главком каже, що ВЛК буде вирішувати, хто придатний до військової служби, а хто ні

Залужний
Залужний прокоментував мобілізацію людей з інвалідністю: Мені потрібні люди

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що придатність до військової служби визначає військово-лікарська комісія, а не група інвалідності, саме тому законопроєкт про посилення мобілізації передбачає вручення повісток військовозобов'язаним з інвалідністю III групи. По цій самій причині може більше не бути поняття "обмежено придатний". Генерал заявив, що його цікавить, щоб до лав ЗСУ прийшли люди та виконували поставлені завдання.

Таку заяву Залужний зробив в ефірі телемарафону. Він наголосив, що вирішувати придатність до військової служби за ступенями інвалідності зараз не актуально.

"Я вважаю, що на сьогодні оперування ступенями інвалідності не є актуальним, бо вирішує придатність чи непридатність до військової служби не інвалідність людини, а військово-лікарська комісія", - сказав Залужний.

Він каже, що Генштаб погодився з тим, що в новому законопроєкті про мобілізацію залишать два поняття - це людина, яка придатна до військової служби та людина, яка непридатна. Україна позбавиться від такого поняття як "обмежено придатний".

"І, відповідно, коли ми дамо собі відповіді на ці питання - придатний або непридатний, ми зрозуміємо, чи є нам сенс далі оперувати такими поняттями, як інвалід 2 чи 3 групи. Ми хочемо, щоби військо поповнювали люди, які можуть за своїми фізичними показниками воювати. Але це буде вирішувати ВЛК, яка має таке повноваження", - сказав Главком.

Залужний також прокоментував зменшення причин для відстрочки від військової служби, що також передбачає новий законопроєкт про мобілізацію. Головнокомандувач заявив, що це не його ініціатива та компетенція, а Міноборони. Залужного цікавлять тільки необхідна кількість людей в армії та озброєння.

"Збройним Силам України і особисто для мене головне, щоб прийшли люди до війська й могли виконувати поставлені завдання. Хто яку буде мати відстрочку, або не буде мати, кого буде держава призивати - на сьогодні це не моя компетенція, бо для цього є центральні органи виконавчої влади, які можуть це визначити. Ще раз повторюся: мені потрібні люди, боєприпаси та зброя, щоб продовжувати ведення бойових дій", - сказав Залужний.

При цьому він додав, що захищати Україну повинні всі. За його словами, новий закон створений саме для того, щоб була справедливість.

Коли в Україні може запрацювати новий законопроєкт про посилення мобілізації

Народний депутат Олександр Горенюк заявив, що нові правила мобілізації можуть почати діяти десь з початку весни. Він прогнозує, що голосування в першому читанні за новий проєкт мобілізації може пройти 10-12 січня, а розгляд законопроєкту у другому читанні разом з усіма правками, може тривати до кінця січня. Документ набере чинності через один місяць після його опублікування.

До слова, 25 грудня 2023 року Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт про посилення мобілізаційних заходів. Відповідно до законопроєкту №10378, призову підлягають чоловіки:

  • від 18 до 60 років - якщо є досвід військової служби;
  • від 25 до 60 років - якщо немає досвіду служби;
  • придатні у мирний і воєнний час за постановою ВЛК (категорія "обмежено-придатний" скасовується);
  • зняті з військового обліку, якщо минула підстава для цього - після взяття на облік підлягають мобілізації;
  • за власним бажанням - засуджені до відбування покарання з випробуванням, крім тих, хто засуджений за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, а також воєнних злочинів, передбачених статтями 401 - 414, 426 - 433, 436, 437 - 442 Кримінального кодексу України;
  • особи з інвалідністю III групи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube