Люди з інвалідністю та 25-річні: кого можуть мобілізувати згідно з законопроєктом Кабміну

До лав Сил оборони можуть потрапити особи з серйозними порушеннями здоров'я та обмежено-придатні

Мобілізація, інвалідність 3 групи
Рада розгляне зміни у мобілізації аби встановити, кого можна буде мобілізувати

В Україні вже наступного року може початися призов осіб віком від 25 років. Така норма закріплена в законопроєкті про посилення мобілізації, який Кабмін вніс на розгляд до Верховної Ради. Також уряд хоче обмежити коло осіб з інвалідністю, які не підлягають призову.

Згідно до ініціативи, якщо її ухвалить парламент, до лав Сил оборони зможуть призвати громадян з інвалідністю ІІІ групи. Цю пропозицію уряд висунув на тлі вимог військових щодо мобілізації додаткових 500 тис. осіб. Текст законопроєкту доступний на сайті Верховної Ради.

Відповідно до законопроєкту №10378, призову підлягають чоловіки:

  • від 18 до 60 років - якщо є досвід військової служби;
    від 25 до 60 років - якщо немає досвіду служби;
  • придатні у мирний і воєнний час за постановою ВЛК (категорія "обмежено-придатний" скасовується); 
  • зняті з військового обліку, якщо минула підстава для цього - після взяття на облік підлягають мобілізації;
  • за власним бажанням - засуджені до відбування покарання з випробуванням, крім тих, хто засуджений за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, а також воєнних злочинів, передбачених статтями 401 - 414, 426 - 433, 436, 437 - 442 Кримінального кодексу України
  • особи з інвалідністю ІІІ групи.

Щодо обмежено-придатних, то для них встановлюється обовʼязок знову пройти ВЛК. Комісія у свою чергу має встановити, до якої категорії відносяться такі особи - до придатних або непридатних. У разі потрапляння до першої категорії людина може бути мобілізована.

Також цікавим є момент з інвалідністю ІІІ групи. Згідно з пропозиціями Кабміну та чинним законодавством, невдовзі потрапити до лав Сил оборони можуть люди з такими діагнозами:

  • єдина функціонуюча нирка
  • відсутність однієї легені
  • травматична кастрація у чоловіків
  • відсутність усіх фаланг чотирьох пальців кисті, за винятком першого
  • відсутність одного ока тощо (повний перелік можна подивитись тут).

У коментарі hromadske начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Роман Горбач у свою чергу назвав три категорії громадян, за допомогою яких планують розширити коло тих, кого можуть призвати на військову службу під час мобілізації. Зокрема, це:

  • особи, які раніше були зняті з військового обліку до 2015 року та не були поновлені на військовому обліку відповідно до змін у законодавстві України;
  • особи, у яких закінчився термін відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації;
  • особи, які досягли 27-річного віку, але не були взяті на військовий облік військовозобовʼязаних у звʼязку з ухиленням від виконання військового обов'язку.

В Україні планують посилити мобілізацію

25 грудня Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт про посилення мобілізаційних заходів. Зокрема, українців можуть зобовʼязати завжди носити з собою військово-облікові документи - приписне чи військовий квиток. При чому це стосується навіть тих, хто був знятий з обліку з тих чи інших причин. Представники ТЦК чи поліцейські отримають право перевіряти відповідні документи.

Також ми писали, що Кабмін пропонує врегулювати питання вручення повісток. Йдеться як про місця видачі таких документів, так і про осіб, як уповноважені це робити. Так, у законопроєкті про посилення мобілізації йдеться, що повістки, наприклад, можуть роздавати на роботі та в публічному місці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube