Україна таємно отримала від США далекобійні ракети
У вівторок, 17 жовтня, Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний підтвердив застосування ракет ATACMS Силами оборони України. Перші удари американською зброєю ЗСУ нанесли по аеродромах Бердянська та Луганська. Вони успішно знищили російські гелікоптери.
Валерій Залужний офіційно підтвердив застосування ATACMS. У своєму Telegram-каналі він виклав відео бойового завдання.
"ATACMS. Робота наших воїнів. Дякую вам за службу! Дякую партнерам за підтримку. Разом - до перемоги", - зазначив він.
Telegram oembed: https://t.me/CinCAFU/589
Нагадаємо, 17 жовтня, стало відомо, що Україна таємно отримала від США далекобійні ракети. Це стало першим випадком, коли це озброєння, надане США, використали у війні України проти рф. Невелика кількість ракет днями таємно відправлена Сполученими Штатами в Україну.
ATACMS посилить здатність ЗСУ завдавати дальніх ударів по російських силах. Це є важливим під час нинішнього етапу контрнаступу Сил оборони.
ATACMS (Army Tactical Missile System) – це високоточна зброя дальньої дії, яку розробила компанія Lockheed Martin для армії США. Вона призначена для ураження важливих цілей, таких як командні пункти, аеродроми, склади боєприпасів та інші військові об'єкти.
Це балістична ракета середньої дальності. Її максимальна дальність польоту становить 300 кілометрів. Ракета оснащена системами наведення, які дозволяють їй вражати цілі з високою точністю.
ATACMS може застосовуватися з різних платформ, зокрема з самохідних артилерійських установок, літаків і вертольотів. Вона також може запускатися з пускових установок M270 MLRS, що дає змогу одночасно запускати до 12 ракет.
ATACMS була вперше прийнята на озброєння армією США у 1991 році. Вона використовувалася в різних військових конфліктах, зокрема в Іракській війні, війні в Афганістані та в російсько-українській війні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.