ВВС пише, що удар з відстані у 100 км говорить про використання зенітного ракетного комплексу С-200 або балістичної "Точки У"
Окупанти публікують супутникові знімки аеродрому Бердянську після удару ЗСУ і заявили про атаку далекобійною ракетою ATACMS. На підтвердження показують уламки нібито залишків касетних суббоєприпасів M74 від балістичної ракети ATACMS (MGM-140), яких у ЗСУ немає на озброєнні. Ймовірність використання цього типу озброєння аналізують іноземні журналісти.
ВВС не підтверджують ймовірність удару саме ракетами ATACMS. По-перше, зважаючи на відстань від лінії фронту у близько 100 км, Україна могла вдарити по аеродромам у Луганську та Бердянську модернізованими зенітними ракетами комплексу С-200 або балістичною ракетою "Точка У". Ракети ж ATACMS можуть вражати цілі віддаленіші, ніж це роблять високоточні ракети GMLRS комплексів HIMARS, тобто на понад 90 кілометрів.
За даними видання, при нальоті на аеродроми має сенс використовувати касетні або уламкові бойові частини. Касетними оснащені ATACMS та "Точка У", фугасно-уламковими - С-200 та "Точка У".
ATACMS можна майже напевно визначити за її характерною траєкторією та здійснення маневрів. А також за характером осколків або вражаючих елементів. У цьому сенсі рф добре знайома з особливостями ракет радянського виробництва.
Балістичні ракети досить важко перехопити, проте сучасні російські комплекси ППО здатні боротися з такими цілями. І якщо ЗСУ справді змогли завдати таких ударів по аеродромах, то це може означати, що ППО на цих об'єктах не було готове до обстрілу. Можна припустити, що російська армія намагатиметься посилити оборону таких об'єктів, пише ВВС.
Наразі Пентагон не підтверджує передачу ракет ATACMS Україні. Зокрема, про це повідомляв очільник Пентагону Ллойд Остін у середу, 11 жовтня, на брифінгу після засідання Контактної групи з оборони України (формат "Рамштайн").
"Сьогодні в мене немає жодних оголошень стосовно ATACMS. Але ми зосередилися на тому, що, на нашу думку, потрібно Україні”, - сказав він.
Нагадаємо, що наприкінці серпня аналітики британського видання Reuters та американського CNN повідомляли, що ЗСУ будуть рухатись на Бердянськ. Тому контрнаступ на півдні України відбуватиметься швидше.
В ніч на 17 жовтня російські пабліки почали писати про завдані удари по російських військових аеродромах в окупованих Луганську та Бердянську. Офіційно росія цю інформацію не підтверджувала, але численні російські військові телеграм-канали писали про великі втрати та називали нічний удар "одним з найсерйозніших" від початку вторгнення рф в Україну. Зеленський подякував "деяким партнерам" за "ефективну зброю, як і домовлялися".
17 жовтня Сили спеціальних операцій ЗСУ підтвердили операцію під назвою "DRAGONFLY": уразили аеродроми у Бердянську та Луганську. Детонація зброї та техніки тривала до 4 ранку в Бердянську та до 11 ранку в Луганську. Військові отримали інформацію, що на аеродромах перебувала значна кількість авіаційної і спеціальної техніки, а також боєприпасів. ССО стверджують, що у Бердянську та Луганську знищено: дев’ять гелікоптерів різних модифікацій, спеціальну техніку, яка перебувала на аеродромах, пускову установку ППО, склад боєприпасів, пошкоджено злітні смуги аеродромів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.