Члени НАТО остаточно відмовляться надсилати війська до України: декларацію ухвалять в липні, - ЗМІ

Читать на русском

Також Альянс планує перенести координацію допомоги Україні у форматі "Рамштайн" з Пентагону до штаб-квартири НАТО

Читать на русском
НАТО, Україна, війська
Тим часом Міноборони США працює над забезпеченням України системами Patriot

Також Альянс планує перенести координацію допомоги Україні у форматі "Рамштайн" з Пентагону до штаб-квартири НАТО

На саміті НАТО 9-11 липня у Вашингтоні країни - члени блоку підпишуть декларацію, в якому міститиметься пункт щодо неприпустимості надсилання військ Альянсу до України. Також під час зустрічі делегати домовляться, що у подальшому форматом "Рамштайн", який забезпечує Україну технікою, керуватиме не Пентагон, а штаб-квартира НАТО. Загалом стратегія щодо підтримки Києва на тлі війни проти РФ не зміниться.

Водночас Альянс продовжує зміцнювати свій східний фланг. Найближчими тижнями 300 тисяч солдатів будуть готові до перекидання в цей район. Про це пише італійське видання Corriere della Sera.

"Ніяких чобіт на землі - це один з ключових пунктів у проекті документа, який буде схвалено на саміті НАТО у Вашингтоні з 9 по 11 липня. Північноатлантичний альянс не посилатиме солдатів у бій", - йдеться у публікації.

Крім того, у декларації планують зазначити, що координувати військову допомогу Альянсу Україні буде не голова Пентагону Ллойд Остін, як це відбувається зараз, а штаб-квартира НАТО у Брюсселі. Як пише видання, основний обсяг допомоги Україні надають не США, а інші учасники Альянсу. Також є політичне пояснення цього кроку - координація допомоги структурами НАТО "виглядатиме більш демократичною в очах як суспільства, так і Володимира Путіна".

Також Північноатлантичний альянс продовжить зміцнювати свої східні кордони, щоб у разі потреби на їхній захист "від країн Балтії до Болгарії" могли оперативно стати до 300 тисяч осіб. Крім цього, члени НАТО шукають нагоди поставити Україні додаткові зенітно-ракетні комплекси Patriot. За розрахунками української влади, 25 таких комплексів вистачить, щоб захистити весь повітряний простір країни.

Поки що, як пише ЗМІ, є попередні домовленості про постачання лише двох ЗРК - з Німеччини та Іспанії. Нідерланди загалом готові надати комплекс Patriot Україні, але обговорюють юридичні аспекти. Польща та Греція відмовили.

Макрон казав про можливість відправлення військ до України

В інтерв'ю британському тижневику "The Economist", яке вийшло нещодавно, президент Франції знову порушив тему можливого відправлення західних військ в Україну. Цього разу французький лідер обумовив таке рішення двома факторами.

"Якби росіяни прорвали лінію фронту і надійшло прохання від України, ми повинні були б поставити питання про те, чи надсилати західні війська в Україну", - сказав французький лідер.

Після цього російський диктатор Володимир Путін ухвалив рішення провести навчання, на яких нібито відпрацюють застосування тактичної ядерної зброї. Україна на це заявила, що поки що не фіксує ознак реальної підготовки ядерних навчань.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.