Зеленський підтримує зниження мобілізаційного віку

Читать на русском

Президент України визнав що у нього були завищені сподівання на контрнаступ 2023 року

Читать на русском
Зеленський, мобілізація
Зеленський: Ми повинні розраховувати на власні сили

Президент України визнав що у нього були завищені сподівання на контрнаступ 2023 року

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю виданню The Economist підтвердив наміри влади понизити мобілізаційний вік. Він сказав, що українське суспільство має мобілізуватись, щоб виграти цю війну. Для цього необхідно направити усі зусилля на досягнення перемоги.

Інтерв’ю опубліковано у понеділок, 1 січня. У ньому Зеленський також говорить про необхідність військової допомоги.

"Мобілізація - це не лише питання посилання солдатів на фронт. Це стосується кожного з нас. Це мобілізація всіх зусиль. Це єдиний спосіб захистити нашу державу і деокупувати нашу землю. Давайте будемо чесними, ми перемикнулися на внутрішню політику", - каже Зеленський.

За його словами, це вибір, який доведеться зробити українцям. Президент сказав, що суспільство не є таким консолідованим, як раніше, а це слід змінити.

The Economist також пише, що опитування показують, що зниження мобілізаційного віку з нинішніх 27 років і скорочення підстав для звільнення від призову не мають популярність. Але український лідер наполягає на тому, що альтернативи немає.

"Якщо ми продовжуємо зосереджуватися на внутрішній політиці, нам потрібно призначити вибори. Змінити законодавство, Конституцію. Але забудьте про контрнаступальні дії та деокупацію", - коментує Президент України.

Зеленський визнав що у нього були завищені сподівання на контрнаступ 2023 року. Вони частково призвели до відчуття розчарування. Патовість ситуації на полі бою викликала гнівну реакцію Зеленського, це також дало йому можливість змінити свій меседж. Він наполягає, що мобілізуватися має не лише Захід, а й насамперед сама Україна.

"Ми повинні розраховувати на власні сили", - каже Зеленський.

Президент впевнений, що Америка врешті-решт надасть військову допомогу, Україна, за його словами, також нарощує власне виробництво на випадок, якщо західного постачання буде недостатньо.

"Це повідомлення він повторив у зухвалому і тверезому новорічному зверненні, яке було помітно менш оптимістичним, ніж його слова 31 грудня 2022 року", - читаємо у матеріалі.

Він просить американський уряд надати Україні ліцензії на виробництво зброї - від артилерійських систем і ракет до засобів протиповітряної оборони. Це план "Б" на випадок погіршення ситуації.

Розмова Трюдо і Зеленського

Президент України Володимир Зеленський провів першу міжнародну розмову у 2024 році – з премʼєр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Вона стосувалась посиленням українського повітряного щита від російських атак. Канадський лідер пообіцяв допомогти Україні впоратись з постійним ракетним терором та ударами дронів-камікадзе.

За його словами, домовились про постачання додаткових систем NASAMS і ракет до них. Також обговорили роботу над безпековими гарантіями і вирішили, що  команди України й Канади вже найближчим часом активізують двосторонній діалог для відповідної угоди.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.