Багатотисячні протиурядові протести тривають по всій Сакартвело, оскільки проросійські сили намагаються встановити контроль над інформаційним полем країни
Прем’єр Грузії Іраклій Кобахідзе на брифінгу в урядовій адміністрації заявив, що законопроєкт про «іноагентів» має запобігти «українізації» держави, повторюючи російські пропагандистські штампи про втрату суверенітету України. За його словами, законопроєкт «Про прозорість зовнішнього впливу», спрямований на пришвидшення інтеграції Грузії в Європейський союз. Такою стала його реакція на багатотисячні протести на вулицях Тбілісі після того, як проросійська влада країни вдруге спробувала провести скандальні зміни до законодавства
Про це повідомляє видання 1tv. Прем'єр Грузії заявив, що опозиція намагається розхитати країну, у той час як проросійська партія «Грузинська мрія» відстоює національний інтерес.
«Законопроєкт "Про прозорість зовнішнього впливу" насамперед спрямований на захист Грузії від українізації — зміцнення суверенітету Грузії та забезпечення стабільного розвитку країни, що є необхідною умовою для інтеграції Грузії в Європейський Союз», — сказав Іраклій Кобахідзе.
Кобахідзе звинуватив опозицію у спробі повалити владу в країні, використовуючи технологію «кольорових революцій». Після цього, каже грузинський прем'єр, країна «опинилася б у значно гіршій ситуації», адже «настала б війна». Він не захотів уточнювати, хто розпочав би бойові дії проти його країни.
У МЗС України обурилися заявами грузинської влади. Вони заявили, що реальною загрозою для Грузії є русифікація.
«Використання імені нашої країни в такому зневажливому контексті завдає додаткової шкоди українсько-грузинським відносинам. Русифікація, а не міфічна «українізація», є реальною загрозою для Грузії», — повідомляють на сайті відомства.
На початку квітня народ Грузії збурила чергова спроба проросійського уряду «Грузинської мрії» ухвалити аналог російського закону про іноагентів. Він передбачає, що організацій, які отримують понад 20 % свого фінансування з-за кордону, отримують особливий статус. Вони повинні будуть подавати спеціальні декларації про доходи й витрати. Це ставить під контроль незалежні медіа, які часто користуються грантовою підтримкою з демократичних фондів ЄС та Америки.
На вулицю вийшли перші протестувальники, але влада була налаштована рішуче. Законопроєкт пройшов профільний комітет. 15 квітня, пройшло бурхливе обговорення, яке супроводжувалося бійкою. 17 квітня законопроєкт затвердив парламент у першому читанні. Усе це супроводжується масштабними протестами, дійшло до сутичок із поліцією.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.