Закарпатська ОВА хоче відремонтувати дорогу до курорту за 600 млн грн: що відомо

Кілометр дороги до курорту «Свидовець», коштуватиме закарпатцям 60 млн грн

Чорна Тиса
На Закарпатті планують відремонтувати дорогу до нового курорту

Закарпатська обласна адміністрація хоче зайнятися питанням ремонту дороги до села Чорна Тиса. За 9,4 км планують заплатити майже 600 млн грн.

Відповідний тендер з'явився на платформі Prozorro. На ремонт одного кілометра дороги між селищами Ясіня та Чорна Тиса в Рахівському районі місцева влада готова віддати близько 60 млн грн. Там, планують побудувати новий гірськолижний курорт ТОВ «Буковель». Це ТОВ вже зробило курорт Буковель неподалік, і тепер хоче зробити курорти «Свидовець» у Чорній Тисі, а також «Бистрицю» та «Турбат» неподалік звідти.

Дорога до села Чорна Тиса
Дорога до села Чорна Тиса
Скандальний тендер Закарпатської обладміністрації
Кошторис тендеру Закарпатської обладміністрації

Власниками ТОВ «Буковель» є Захар і Оксана Палиці – син і дружина нардепа Ігоря Палиці, одного з найближчих партнерів Ігоря Коломойського. Під час вторгнення олігархи звернулися до місцевих сільрад за згодою на будівництво. А у квітні 2023 голова Івано-Франківської Торгово-промислової палати публічно повідомив, що відкриття нового курорту планують здійснити вже у грудні цього року. 

"Тобто ми бачимо, що Закарпатська ОДА за гроші платників податків у розмірі 596 млн грн хоче вже до кінця 2023 року (тобто гарантовано під час війни) відремонтувати до зимового курорту. Бо уставшим від війни ж треба десь буде відпочити від ракетних обстрілів", - описав цю ситуацію журналіст Юрій Ніколов.

Курорти в регіоні
Курорти в регіоні

Зазначимо, за офіційними даними в Ясінях і Чорній Тисі зареєстровано 11 тисяч 292 особи. А це близько 50 тисяч гривень видатків на кожного.

 

 

Чи доречні такі витрати під час війни?

За даними порталу "Наші гроші", лише за три тижні липня 2023 року в системі Prozorro оголосили близько 180 тисяч повідомлень про закупівлі на понад 57 млрд грн. З них 7,8 млрд грн стосувалися ремонту доріг.

Публічного засудження зазнають нові й нові тендери на будівництво футбольних полів чи озеленення територій за майже 50 млн грн. А ще будівельні проєкти на кшталт перекладання бруківки на одній з центральних вулиць Києва чи ремонт автомобільних розв’язок навколо столиці. Такі історії породжують чимало запитань до влади щодо неефективності використання коштів місцевих бюджетів під час війни.

"Такі значні обсяги видатків бюджетних коштів на цілі, які навряд чи пришвидшать перемогу України у війні. Тим більше в умовах, коли багато хто жертвує частину своїх доходів на необхідне для відсічі агресору обладнання, зокрема дрони, автомобілі, антидронові рушниці, радари. Обладнання, яке мала б купувати держава", — зазначають економічні експерти.

Зрештою, дієвим механізмом протидії суперечливому витрачанню коштів є нагляд громадськості. Бо, до прикладу, 596 млн грн, які нині планують витратити на 9,4 кілометра дороги до Чорного Тису, забезпечили б військових майже трьома тисячами безпілотників Mavic 3T.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як в Конотопі вирішили витратити на напівсфери, що коштують в середньому 200-300 грн замість 40,5 тисяч, цілих 10 мільйонів. Мер Конотопа Артем Семеніхін, побачивши цифри, заявив про однозначну помилку, мовляв, насправді йдеться не про 9,9 млн, а 99 тисяч. Однак, навіть з таким поясненням, ціни з ринковими не збігаються. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube