Загроза на Запорізькій АЕС зростає, експерти МАГАТЕ зафіксували вибухи в районі станції: що відомо

Читать на русском

У Держатомрегулюванні назвали два фактори ризику для ЗАЕС

Читать на русском
ЗАЕС
Біля Запорізької АЕС чули вибухи

У Держатомрегулюванні назвали два фактори ризику для ЗАЕС

У районі окупованої Запорізької АЕС чули вибухи. Це сталося 26 та 27 липня. Їх зафіксували експерти МАГАТЕ. Загалом загроза на станції зростає. 

Про це на брифінгу повідомив виконуючий обов'язки голови Держатомрегулювання Олег Коріков. Він зазначив, що експерти МАГАТЕ зафіксували вибухи 26 та 27 липня. Також вони виявили міни на території станції.

"Останнім часом ми маємо інформацію від представників МАГАТЕ, які постійно перебувають на Запорізькій АЕС, про те, що ідентифіковані міни. Остання інформація була про вибухи, які чули 26 і 27 липня", - заявив Коріков.

Загроза на ЗАЕС зростає - два головні фактори ризику

Загроза на Запорізькій АЕС зростає, адже немає впевненості у тому, що системи безпеки справні. Коріков зазначив, що вчасне техобслуговування і ремонт обладнання проводяться для того, щоб отримати впевненість, що вимоги норм і правил з безпеки виконуються.

"Тобто в разі аварії є у нас на станції системи безпеки, які мають локалізувати аварію або навпаки запобігти їй", - сказав Коріков.

За його словами, зараз в умовах відсутності належного технічного обслуговування влада не може бути впевненою, що ці системи спрацюють належним чином. Ще одним фактором ризику є непередбачуваний і безвідповідальний персонал, який мобілізований окупантами на ЗАЕС. Адже йдеться про неавторизований персонал на ядерній установці. Тому з першого дня захоплення станції існує великий ризик. Він пояснив, що правилами безпеки передбачено, що експлуатуюча організація-оператор має контролювати доступ на АЕС для того, щоб виключно той персонал, що бере безпосередню участь в безпечній експлуатації станції, мав до неї доступ.

"Наразі ж доступ контролюється окупантами й вони на свій розсуд надають доступ тому, кому вважають за потрібне. Таким чином, окупанти перетворили ЗАЕС на мілітаристську базу. Там є зброя, вибухівка, військова техніка, мілітаристський персонал. Це все не має нічого спільного із забезпеченням ядерної традиційної безпеки", - наголосив Коріков.

З огляду на це, через окупацію та протиправні дії рф на проммайданчику ЗАЕС не можливо повною мірою виконати вимоги Міжнародної конвенції з раннього оповіщення. Україна інформувала про це наших партнерів і МАГАТЕ, щоб вони могли вдатися до певного тиску. Він пояснив, що це потрібно для того, щоб відновити онлайн-передачу даних з радіаційного моніторингу Запорізької АЕС. Проте на сьогодні передача даних поки не відновлена.

"Таким чином, ризики по ЗАЕС значно зростають, а можливості експлуатуючої організації та інших інституцій реагувати у разі аварії мінімальні", - резюмував Коріков.

 

Реактор окупованої Запорізької АЕС може вибухнути будь-якої миті

Російські міни на Запорізькій АЕС можуть вибухнути будь-якої миті. Про це у коментарі Politico казав міністр енергетики України Герман Галущенко. 

"Він (реактор, - ред.) може вибухнути в будь-який момент. Ми просто не знаємо, коли. Росіяни повністю відключили нас від систем моніторингу безпеки. Ми довіряємо нашій військовій розвідці та експертам МАГАТЕ на місцях. Але у нас немає контролю над станцією, і це викликає тривогу", - зазначав Галущенко.

Галущенко додавав, що окупанти можуть спробувати вчинити диверсію на станції, щоб зупинити контрнаступ ЗСУ. МАГАТЕ залишається "хитким гарантом" того, що Запорізька АЕС може уникнути сценарію Каховської ГЕС.

Раніше ми писали, що окупанти ведуть обстріли з території ЗАЕС. Також читайте, скільки окупантів зараз знаходиться на ЗАЕС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.