Провокують техногенну катастрофу. В ОВА розповіли, скільки окупантів зараз знаходиться на ЗАЕС

Читать на русском

Навколо та на самій станції є випадки щодо мінування

Читать на русском
Малашко про ЗАЕС
На ЗАЕС перебуває близько 500 російських військових

Навколо та на самій станції є випадки щодо мінування

На Запорізькій АЕС присутні близько пів тисячі окупантів та працівників "росатому". Противник провокує виникнення техногенної катастрофи. Вони змінюють систему пропуску та не пускають на об'єкти, де є мінування. 

Про це повідомив начальник Запорізької ОВА Юрій Малашко. За його словами, навколо та на самій станції є випадки щодо мінування. Україна наполягала на тому, щоб представники МАГАТЕ постійно знаходились на ЗАЕС та надавали інформацію, яка вкрай необхідна. 

"Близько 500 військових, в тому числі російських загарбників, бо там є цивільні працівники, які перебувають на самій станції. Ми не володіємо інформацією, яке вони застосовують озброєння, яким вони мінували і мінують станцію", - додав Малашко.

В ОВА зазначили, що ворог залякує мирне населення та другий рік поспіль своїми діями провокує виникнення техногенної катастрофи. Також додали, що всі структури регіону готові оперативно реагувати на надзвичайну ситуацію, а населення Запорізької області поінформоване щодо порядку дій у разі виникнення надзвичайної ситуації.

Найгірший варіант розвитку подій на Запорізькій АЕС

Найгіршим розвитком подій на Запорізькій АЕС може бути вчинення окупантами теракту на працюючому реакторі. У такому разі може відбутися викид радіоактивного йоду. Про це в нещодавньому інтерв'ю розповідав заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. За його словами, важко робити однозначні прогнози щодо наслідків можливого теракту на ЗАЕС. Так, наразі на стації певна частина енергоблоків призупинена і не експлуатується.

"Дійсно, коли атомна станція не експлуатується, там немає радіоактивного йоду, викид якого може статися під час потенційної аварії. Але треба розглядати всі можливі сценарії аварійної ситуації, оскільки ми говоримо про тероризм. І найгіршим варіантом розвитку подій є виведення енергоблока на потужність, а потім вчинення теракту на вже працюючому реакторі. Тоді дійсно може відбутися викид радіоактивного йоду", - казав Кузін.

При цьому, попри те, які саме будуть ізотопи в межах ймовірного викиду, Кузін зазначав, що вони будуть призводити до сумарного опромінення певної чисельності населення, яке перебуватиме в зоні ураження. Середньостатистична зона ураження варіюється від 30 до 50 кілометрів навколо атомних електростанцій. Така відстань залежить від потужності атомних станцій. Щодо Запорізької АЕС, то мова йде про 50-кілометрову зону, адже це одна з найбільш потужних атомних станцій.

Раніше ми писали, що на ЗАЕС відправили росгвардію після публікації карти мінування. Також читайте, як захиститися у випадку викиду радіації вдома та на вулиці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.