Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Рф перетворила ЗАЕС на склад зброї і хочуть зупинити роботу двох реакторів
Російські окупанти використовують територію Запорізької АЕС для обстрілів цивільного населення України, - про це, а також про про ситуацію у тимчасово окупованих населених пунктах Запорізької області розповів очільник ОВА Юрій Малашко.
“Від ворожих обстрілів страждає соціальна інфраструктура - ворог завдає ударів по цивільному сектору по кілька разів на добу. Всі воєнні злочини фіксуються”, – зазначив Малашко.
Він підкреслив, що російські окупанти перетворили територію ЗАЕС на склад озброєня, та атакують з її території прилеглі населені пункти.
Крім того, загарбники хочуть перевести п’ятий реактор у стан холодного охолодження, а четвертий – у гарячий. Керівник ЗОВА наголошує, що це суперечить закону України.
Також, військові рф постійно проводять обшуки, фільтраційні заходи, викрадають людей та блокують виїзд з тимчасово окупованих населених пунктів.
Водночас українці, які залишаються на контрольованих ворогом територіях, чинять опір та чекають на деокупацію.
На Запорізькій АЕС присутні близько пів тисячі окупантів та працівників "росатому". Противник провокує виникнення техногенної катастрофи. Вони змінюють систему пропуску та не пускають на об'єкти, де є мінування.
Українське Міністерство оборони заявило, що російські війська продовжують мінувати об'єкти на території Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), куди окупанти вже відправили Росгвардію. Такі цілеспрямовані дії створюють серйозну загрозу для найбільшої в Європі АЕС.
Найгіршим розвитком подій на Запорізькій АЕС може бути вчинення окупантами теракту на працюючому реакторі, що призведе до викидів радіоактивного йоду. Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
За його словами, наразі на ЗАЕС певна частина енергоблоків призупинена і не експлуатується.
"Дійсно, коли атомна станція не експлуатується, там немає радіоактивного йоду, викид якого може статися під час потенційної аварії. Але треба розглядати всі можливі сценарії аварійної ситуації, оскільки ми говоримо про тероризм. І найгіршим варіантом розвитку подій є виведення енергоблока на потужність, а потім вчинення теракту на вже працюючому реакторі. Тоді дійсно може відбутися викид радіоактивного йоду", - казав Кузін.
Говорячи про те, наскільки небезпечними є радіоактивні ізотопи, які, в разі ймовірного викиду, вийдуть у повітря, Кузін зазначав, що вони призводуть до сумарного опромінення населення, яке перебуватиме в зоні ураження. З огляду на те, що ЗАЕС є однією з потужних атомних станцій у Європі, то територія ураження охопить 50-кілометрову зону навколо неї.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.