«За нинішніх обставин говорити про припинення вогню просто нереалістично»
"Пасма" – трек про пристрасть. Мою, твою, вашу, нашу.
Столиці може бути важко, після нових ракетних ударів, але ситуація вже не є такою безнадійною
Київ вже пережив відсутність електрики, якої не було декілька днів. Саме тому місцева влада готується до різних сценаріїв розвитку подій. Робиться все, щоб блекаут у столиці не настав.
Про це в інтерв'ю ТСН.ua розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник. За його словами, основна ціль зробити все можливе аби зберегти у столиці водопостачання та теплопостачання.
"Київ вже пережив відсутність електрики, якої не було декілька днів після прильоту російській ракет. Тому – відповім, ми готові до різних сценаріїв розвитку подій. Наша основна ціль зробити все можливе аби зберегти у місті водопостачання та теплопостачання, а також послуги, які неможливо відкласти на завтра – медичні, аварійні роботи, часткову роботу громадського транспорту. На цьому зараз і сконцентрована вся робота комунального та державного секторів міста", - наголосив Поворозник.
Він наголосив, що після ракетних ударів все швидко ремонтується. Також закуповуються генератори і мобільні котельні, розробляються і обладнуються нові маршрути для подачі електроенергії.
"Тому слово "блекаут" вже не таке страшне, як раніше. Воно просто є у нашому лексиконі, але місто робить все аби він у Києві не настав. Так, звичайно, нам може бути важко, після нових ракетних ударів. Але ситуація вже не є такою безнадійною. Ми будемо все робити, щоб зберегти весь комплекс тепло та водопостачання столиці. Навіть готові до того, що доведеться зливати воду з системи обігріву будинків. А для обігріву громадян будуть задіяні пункти обігріву, які вже назвали "Пунктами незламності". Ми вже готові до всіх викликів, які будуть перед нами стояти. Навіть до того, що з середини лютого будемо жити без загрози повного блекауту" - наголосив Поворозник.
Станом на 11 січня споживання електроенергії в Україні підвищилось через суттєве зниження температури на сході і в центрі країни. Внаслідок цього зріс дефіцит потужності. Для забезпечення балансу в енергосистемі до всіх областей доведені ліміти споживання, які діють упродовж всієї доби – з 00:00 до 24:00. У Дніпропетровській та Харківській областях ліміти критично перевищені, внаслідок чого були застосовані аварійні відключення.
В окремих областях внаслідок поривчастого вітру є пошкодження у мережах операторів системи розподілу, ведуться ремонтні роботи. У прифронтових регіонах на сході та півдні ситуація з електропостачанням залишається складною через значні пошкодження електромереж внаслідок бойових дій. Наразі енергосистема не в змозі покрити споживання у повному обсязі через пошкодження та тимчасову окупацію ворогом низки електростанцій, які виробляють електроенергію, серед яких і Запорізька АЕС, потужності якої дозволили б повною мірою покрити потребу в електроенергії. "Укренерго", виробники електроенергії та оператори систем розподілу постійно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів, уражених ракетними та безпілотними атаками ворога.
Нагадаємо, окупанти бояться звільнення Кремінної. Крім того, українців зобов’язали регулярно особисто приходити в ТЦК для оновлення даних.
Також Інформатор писав, що дасть Україні постачання західної зброї.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.