Більша частина правил щодо оновлення даних залишилася без змін
Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів в 2023 році, затверджений у Постанові КМУ № 1487, передбачає обов’язок актуалізувати дані про зміну місця проживання та інші дані. Як пише видання "НВ", частина правил залишилася із колишнього порядку, проте тепер чоловіки і жінки повинні оновлювати дані про себе не рідше ніж раз на п’ять років в територіальних центрах комплектування і соціальної підтримки.
Якщо призовник, військовозобов'язаний або резервіст змінив адресу місця проживання чи інші персональні дані, він зобов’язаний особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни в той орган, де він перебуває на військовому обліку — у тому числі через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-комунікаційні системи.
Якщо чоловік чи жінка не подали про себе інформацію до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, то має особисто (так само в семиденний строк з дня внесення змін до персональних даних):
Також у разі наявності відстрочки, громадяни мають подавати щороку до 1 жовтня до ТЦК документи, що підтверджують право громадян на відстрочку від призову на строкову військову службу.
Оновлення для правил про військовий облік 2023 ― це звіряти не рідше одного разу на п’ять років власні персональні дані з обліковими даними ТЦК, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки. При цьому призовники, військовозобов'язані та резервісти не можуть змінювати місце проживання без дозволу керівника ТЦК та СП з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час ― це правило залишилося із минулого Порядку.
Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що продовження мобілізації залежить від ходу війни. Тому тут прогнози некоректні. Мобілізацію оголошує своїм указом глава держави Володимир Зеленський. Загальна мобілізація в Україні триває з 24 лютого і періодично продовжується через повномасштабну збройну агресію росії проти України, яка триває. Наразі, вже декілька разів мобілізацію продовжували на 90 днів. Зараз її продовжено з 21 листопада на 90 днів (Указ від 7 листопада 2022 № 758). Мобілізаційні потреби (кількість) залежать від декількох факторів. Потребу розраховують військові.
Раніше ми писали, що СБУ ліквідувала нові схеми втечі "ухилянтів" за кордон. До неї причетні депутати районної ради Київщини. Також читайте, чи варто очікувати нову хвилю мобілізації в Україні після Нового року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.