Заборонив чоловіку рибалити через українське прізвище: у ситуацію втрутився чешський омбудсмен Кржечек

Конфлікт, що розгорівся через упереджене ставлення, вдалося врегулювати після втручання омбудсмена Станіслава Кржечека

У Чехії виник конфлікт через українське прізвище
Українець зустрівся з дискримінацією через своє прізвище

У Чехії орендар водойми заборонив 31-річному чоловіку займатися риболовлею, пояснивши це "поганим досвідом з українськими рибалками". Відмова відбулася попри те, що рибалка мав усі необхідні документи. Причиною стало його українське прізвище, яке, за словами оператора, викликало негативні асоціації.

Рибалка є українцем, він не народився у Чехії, але має чеське громадянство. Суперечка завершилася мировою угодою після втручання омбудсмена Станіслава Кржечека, повідомляється на його сторінках. Після втручання Кржечека конфлікт було врегульовано. Омбудсмен наголосив, що відмова на підставі прізвища є прямою дискримінацією за національною ознакою, що порушує антидискримінаційне законодавство. 

"Я розумію, що в оператора ставка був невдалий досвід спілкування з деякими рибалками та що їхня безрозсудна поведінка завдала йому значної шкоди, яку він намагається запобігти. Однак це не може бути приводом для обґрунтування відмови зацікавленого рибалки, якщо він сам не порушив правила рибальства", - зазначив чеський політик.

Кржечек додав, що робити висновок про те, що всі особи певного імені, акценту чи національності порушуватимуть правила рибальства – це упередження, яке є основою дискримінації.

"Саме проти таких упереджених суджень намагається боротися право на рівне звернення", - додав омбудсмен.

Оператор водойми перепросив перед рибалкою та навіть запропонував порибалити разом.

Поради українцям у Чехії

Станіслав Кржечек закликав українців звертатися до офісу омбудсмена у разі дискримінації. Для цього випущено спеціальні інформаційні листівки, які роз’яснюють права українських громадян у Чехії. 

Нагадаємо, влітку у Чехії молодий український тіктокер ледь не загинув, виконуючи небезпечний челлендж. Під час прямої трансляції він випав із вікна п'ятого поверху, але дивом залишився живим. Його одразу госпіталізували з важкими травмами.

Також ми писали, що у Чехії планують запровадити посаду у поліції для українських біженців. У місті Їглава вважають, що українці на таких посадах зможуть допомогти поліції зблизитися з великою українською громадою чеського міста і сприяти встановленню більшої довіри до поліціянтів.

Раніше повідомлялося, що Україна та Чехія у липні 2024-го підписали угоду про співпрацю у боротьбі зі злочинністю та забезпеченні громадського порядку і безпеки. Договір передбачає співпрацю на десять років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube