Книга про суд над Путіним як протест: чеський дипломат креативно відповів Лаврову на засіданні ОБСЄ

Даніель Драке, представник МЗС Чехії, під час виступу Сергія Лаврова в ОБСЄ демонстративно читав книгу про можливість суду над Володимиром Путіним. Це стало частиною загального демаршу, який підтримали делегації України, Польщі та інших країн

Речник чеського МЗС Даніель Драке
Даніель Драке час промови Лаврова використав для корисного читання

На засіданні ОБСЄ, що проходить 5–6 грудня на Мальті, речник Міністерства закордонних справ Чехії Даніель Драке привернув увагу нетиповим способом протесту. Під час виступу глави МЗС РФ Сергія Лаврова він демонстративно читав книгу "Суд над Володимиром Путіним" юриста Джеффрі Робертсона. Драке пояснив свій вчинок тим, що вирішив "з користю витратити вільний час".

На своїй сторінці у соцмережах він зазначив, що міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський покинув залу перед виступом Лаврова, а сам він вирішив надолужити обов’язкове читання. У книзі Робертсон аналізує можливості притягнення Путіна до відповідальності за розв’язану війну в Україні.

"Дякую, любий Даніель Драке. Цінуємо солідарність Чехії. Замість того, щоб слухати військових злочинців, ми продовжимо працювати разом, щоб втілити назву вашої книги в життя", - написав під спільним знімком речник МЗС Георгій Тихий.

Георгій Тихий і
Георгій Тихий і Даніель Драке з книгою про майбутній суд над Путіним

Демарш країн під час засідання ОБСЄ

Вихід з зали під час виступу Лаврова став поширеною формою протесту на цьогорічному заході. Зокрема, аналогічним чином вчинив глава МЗС України Андрій Сибіга, який перед цим назвав російського міністра "воєнним злочинцем". За ним залу залишили представники низки країн, включаючи Польщу, чий міністр закордонних справ Збіґнєв Рау прямо заявив, що не слухатиме "брехні Лаврова про російське вторгнення в Україну".

Під час засідання ОБСЄ польська делегація закликала не допустити використання цієї платформи для поширення російської пропаганди. Водночас організація "Репортери без кордонів" наголосила на необхідності вимагати від Росії звільнення ув’язнених журналістів. За даними правозахисників, у російських в’язницях наразі утримуються 37 журналістів, ще один перебуває під домашнім арештом, а українська журналістка Вікторія Рощина померла під вартою у РФ.

Учасники засідання підкреслили, що присутність російської делегації на міжнародному майданчику не може бути виправдана на тлі воєнних злочинів Кремля. Загалом, зустріч ОБСЄ на Мальті зібрала представників 57 країн-учасниць. Попри ордер на арешт Путіна, виданий Міжнародним кримінальним судом у березні 2023 року, Росія залишається учасницею організації. Такі дії викликають різку критику з боку України та її союзників.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube