Перетин кордону з Резерв+: у ДПСУ пояснили, яка інформація має бути у військово-обліковому документі

Читать на русском

У "Резерв+" має бути необхідна інформація, яка дає право на перетин кордону - йдеться, про заброньованих, "непридатних" та багатодітних

Читать на русском
Резерв+
Прикордонники приймають як паперовий, так і електронний військово-обліковий документ

У "Резерв+" має бути необхідна інформація, яка дає право на перетин кордону - йдеться, про заброньованих, "непридатних" та багатодітних

Мобільний застосунок "Резерв+" можна використовувати для перетину кордону. Однак у додатку мають бути відмітки про зняття з військового обліку або про відстрочку. Прикордонники ретельно перевіряють всю інформацію.

Про це в ефірі телемарафону заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко. За його словами, в паперовому чи електронному документі має бути необхідна інформація, яка дає право на перетин кордону.

"Ми не виокремлюємо застосунок як окремий документ для того, щоб дати повну картину. Зазначу, що і паперовий документ, і військово-обліковий документ в електронній формі мають однакову юридичну силу. Але, звісно, не просто варто представити цей документ, а варто, щоб в цьому документі - чи в паперовому вигляді, чи в електронному, - була необхідна інформація, яка б давала людям право на перетин кордону", - заявив речник ДПСУ.

За його словами, це мають бути відмітки про виключення з військового обліку або ж про відстрочку. Йдеться, про заброньованих, "непридатних" та багатодітних.

"Прикордонники приймають і паперовий документ, прикордонники приймають і військово-обліковий документ в електронній формі. Але, звісно ж, враховуйте, перевіряють всю інформацію, яка там зазначена в цих документах", - додав Демченко.

"Резерв+" для перетину кордону

18 червня у "Резерв+" з’явився електронний військово-обліковий документ.  Відсканувавши код, правоохоронці зможуть миттєво отримати інформацію з реєстру "Оберіг" про статус громадянина як військовозобовʼязаного, призовника або резервіста. Електронний військовий квиток - аналог паперового облікового документа зі штрих-кодом. Електронний документ має таку ж юридичну силу, як паперовий.

Представники ДПСУ теж мають доступ до системи "Оберіг", де зберігається інформація щодо всіх військовозобовʼязаних. Там прикордонники перевіряють дані, що є в документах особи, яка планує перетнути кордон, стосується це й застосунку "Резерв+".

Щоб унеможливити спроби підробок, чи паперових документів, чи генерування QR-кодів, які надалі давали б людям можливість перетнути кордон, прикордонники перевіряють інформацію в системі "Оберіг". Йдеться зокрема про відстрочку від призову чи виключення з військового обліку. Якщо в цих документах недостатньо інформації, яка дала б право на перетин кордону, то, звісно, що така особа отримає відмову.

Нагадаємо, раніше Інформатор детально розповідав про електронний військово-обліковий документ з QR-кодом, який з'явився у "Резерв+". Що він означає та як ним скористатися.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.