За вибиті вікна держава не заплатить - жителі постраждалих домів у Києві оговтуються після ракетної атаки

Читать на русском

Вибухова хвиля у Шевченківському районі Києва була настільки сильною, що пошкодило сусідні будівлі

Читать на русском
Пошкоджені будинки 21 вересня 2023
Вибуховою хвилею повибивало багато вікон

Вибухова хвиля у Шевченківському районі Києва була настільки сильною, що пошкодило сусідні будівлі

У ніч проти 21 вересня Росія завдала чергового ракетного удару по Україні. У Києві внаслідок численних пусків ракет та їх збиття у столиці постраждали багатоповерхівки та будівля Національної академії статистики, обліку і аудиту. Тепер мешканці будинків готуються власним коштом ставити нові вікна.

Журналісти “Інформатора” поспілкувались з очевидцями та потерпілими й дізнались, що вибухова хвиля була настільки сильною, що пошкодило сусідні будівлі.

Гуртожиток навчального закладу лишився без вікон. Ректор навчального закладу Олександр Осауленко каже, що зараз готується звіт до Кабміну - майже всі вікна на фасаді гуртожитку розбиті, мешкати студенти там не зможуть.

Мешканці багатоквартирного будинку неподалік теж постраждали через нічну атаку росіян - у багатьох квартирах пошкоджені або відсутні вікна. Держава їхні збитки навряд чи компенсує.

Як розповіла мешканка Лариса, вже вдруге за час повномасштабного вторгнення в їх будинку вибуховою хвилею “виносить” вікна. Минулого разу вікна були пошкоджені з іншої сторони будинку. І вже понад рік компенсації немає. За словами жінки, тоді приїжджала слідча група, яка зафіксувала всі пошкодження, але й досі ніхто не збирається компенсувати витрати на вікна, які жителі встановлювали власним коштом.

Компенсація за пошкоджене майно

Навесні цього року в Україні запрацювала програма “єВідновлення”, за допомогою якої українці можуть отримати державну допомогу на відновлення пошкодженого чи зруйнованого житла. Отримати виплати можливо тільки після отримання висновку спеціальної комісії.

Право скористатися програмою можуть усі громадяни України, чиє житло було пошкоджено внаслідок бойових дій і підлягає відновленню. В першу чергу допомога надається:

  • учасникам бойових дій,
  • людям із інвалідністю внаслідок війни,
  • ветеранам війни,
  • членам сімей загиблих військових,
  • мобілізованим,
  • багатодітним сім'ям,
  • людям із інвалідністю І та ІІ групи,
  • батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу;
  • опікунам/піклувальникам,
  • прийомним батькам і патронатним вихователям,
  • дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування.

Для отримання компенсації необхідно подати повідомлення про пошкоджене майно. Це можна зробити в застосунку "Дія". Далі треба відкрити спеціалізований рахунок "єВідновлення" в одному з банків-учасників програми. І подати заяву на компенсацію в "Дії".

Після цього спеціальна комісія з питань надання компенсації має розглянути заяву, провести огляд пошкодженого майна та визначити суму, яка буде нарахована. Але якщо самостійно зробити ремонт і встановити вибиті вікна, то компенсацію не платитимуть.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.