В Україні з'явиться реєстр політично значущих осіб, фінансову діяльність яких будуть довічно моніторити
Верховна Рада України 21 вересня ухвалила в першому читанні доопрацьований законопроєкт №9269-д. Він передбачає внесення змін до закону про протидію відмиванню злочинних доходів та фінансуванню тероризму. Тепер під довічний фінансовий моніторинг (замість трьох років) підпадатимуть депутати, судді Верховного Суду, посли та інші політично значущі особи (Politically Exposed Persons, РЕРs).
Як повідомив нардеп Ярослав Железняк, проєкт за основу підтримали 260 депутатів. Його ініціатори - "слуги народу" на чолі з Данилом Гетманцевим.
Так, із закону "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" приберуть умову, що моніторинг політично значущих осіб здійснюється тільки протягом 3 років після їх звільнення з посад. Цей пункт є структурним маяком меморандуму з МВФ й має бути виконаний до кінця вересня 2023 року. Також законопроєкт №9269 пропонує створити реєстр політично значущих осіб.
"Метою законопроєкту №9269-д є приведення у відповідність до міжнародних стандартів з питань боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму термінології, що застосовується в Законі, та удосконалення положень ризик-орієнтованого підходу стосовно ділових відносин з політично значущими особами", - йдеться в пояснювальній записці до закону.
В Офісі президента України поки не планують вносити до парламенту законопроєкт, який пропонує прирівнювати корупцію у великих розмірах до державної зради (на час дії воєнного стану). Ідея документа полягала в тому, щоб створити такі умови, у разі яких посадовці навіть не могли подумати про незаконне збагачення. На таке рішення могли вплинути західні партнери - вони вбачають у цій ініціативі спробу влади втрутитися у роботу НАБУ та антикорупційної вертикалі в цілому.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.