За що фінмоніторинг може заблокувати вашу картку, пояснює YouControl

Єдиний спосіб «захиститися» від фінмону — дотримуватись фінансової гігієни, мати легальні доходи та використовувати рахунки відповідно до договору з банком

Фінмоніторинг Фото: YouControl
Фінмоніторинг Фото: YouControl

З початку літа в Україні діють посилені правила фінмоніторингу — у межах боротьби з «дропами», які продають свої банківські рахунки для відмивання коштів. Банки не розкривають конкретних параметрів, за якими класифікують операції як підозрілі, оскільки це частина внутрішніх процедур. Але аналіз судових справ допомогає з’ясувати головні причини блокування. 

Великі перекази

З 1 червня банки знизили ліміти на перекази, нагадує фінансовий аналітик YouControl, доктор економічних наук Роман Корнилюк. Відтепер без підтвердження доходу можна переказувати до 100 тис. грн (до 50 тис. грн — для клієнтів із високим ризиком). 

Підозрілі транзакції

Особливу увагу звертають на:

  • регулярні P2P-перекази перекази;
  • транскордонні операції без обґрунтування;
  • діяльність, що не відповідає КВЕДам (наприклад, ФОП з ремонту авто продає прикраси) тощо.

Скарги на шахрайські дії

До прикладу, ви чесно продали криптовалюту, але отримали кошти від жертви шахрая — рахунок можуть заблокувати.

Перекази з РФ чи з Белорусі

Навіть якщо відправник легально проживає в Європі, але має громадянство Білорусі чи Росії — банк блокує переказ. Суд Харкова підтвердив законність дій у схожій справі на 10 тис. євро.

Зв’язки з окупантами

Так, «Приват» закрив рахунок клієнту, який мав історичний звʼязок з юрособою, перереєстрованою у так званому ДНР. Печерський суд зобов’язав рахунок відновити — зв’язок був непрямий. Втім, ця ситуація — скоріше виняток.

«Чим більше правди у використанні рахунку — тим менша ймовірність його блокування», — наголошує Марина Павленко, експертка з фінмоніторингу Глобус Банку.

Тож єдиний спосіб «захиститися» від фінмону — дотримуватись фінансової гігієни, мати легальні доходи та використовувати рахунки відповідно до договору з банком.

Як раніше повідомляв Інформатор, за словами партнерки адвокатського об'єднання "EvrikaLaw" Ольги Брус, щоб не потрапити у «пастку» фінансового моніторингу перш за все потрібно ретельно зберігати підтверджуючі документи законності походження коштів (податкові декларації, договори, банківські виписки) Це дозволить у разі виникнення питань з боку банку обґрунтувати, що кошти отримані вами з дотриманням вимог закону. Також варто уникати підозрілих операцій. Краще не розбивати великі суми на кілька маленьких переказів. Це може викликати в банку підозру, що операція є незаконною.

"Пам’ятайте найкраще використовувати безготівкові розрахунки, оскільки вони залишають прозору історію та це убезпечить вас від особливої уваги фінмоніторингу", - казала Брус.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube