З виборів у Франції знялися понад 200 кандидатів: все для того, щоб завадити перемозі Ле Пен

Центристи Макрона та ліві хочуть запобігти тому, щоб ультраправі отримали абсолютну більшість в новому парламенті

Ле Пен, вибори
Для досягнення абсолютної більшості треба щонайменше 289 місць

Щонайменше 214 кандидатів, які пройшли у другий тур дострокових парламентських виборів у Франції, зняли свої кандидатури. Серед них - кандидати від центристського блоку "Разом за Республіку" президента Емманюеля Макрона. Також йдеться про представників лівої коаліції "Новий народний фронт".

Цей крок центристів і лівих спрямований на те, щоб не розділяти голоси у другому турі. Вони хочуть перешкодити ультраправим з "Національного об'єднання" Марін Ле Пен здобути абсолютну більшість у новому парламенті. Про це пише DW.

Видання зазначає, що для досягнення абсолютної більшості потрібно щонайменше 289 з 577 депутатських місць. У першому турі, що відбувся 30 червня за високої явки, "Національне об'єднання" та його союзники отримали 33,15% голосів, ліві - 28%, а блок Макрона - 20%. При цьому визначено лише 76 мандатів, де кандидати отримали понад 50% голосів - 39 з них це представники "Народного обʼєднання.

Це означає, що другий тур відбудеться у 501 окрузі, причому у 306 з них у нього вийшли по три кандидати, переважно від трьох головних блоків. Макрон і лідери лівих закликали своїх соратників, які посіли треті місця в цих округах, зняти свої кандидатури, щоб сильніші конкуренти мали більше шансів перемогти кандидатів від "Національного об'єднання".

"Зрештою французи вирішуватимуть, прислухаючись до своєї совісті, а не до рекомендацій. Проте з математичної точки зору ризик того, що "Народне обʼєднання отримає абсолютну більшість, знижується", - заявив радник президента Франції

2 липня був крайнім терміном, до якого кандидати, які вийшли у другий тур (тобто отримали не менше 12,5% голосів у першому), могли зняти свої кандидатури. Другий тур виборів заплановано на 7 липня.

У Франції обирають парламент

Як пише Financial Times, після другого туру є висока ймовірність утворення "підвішеного парламенту", що може дати президенту Еммануелю Макрону підстави ініціювати нові вибори через рік. Ключовою дилемою другого туру є питання, чи об'єднаються центристські (які підтримує Макрон) та ліві кандидати проти правих у 130 округах, де змагаються представники трьох політичних блоків.

Раніше Інформатор розбирався, яка ситуація створилась довкола парламентських виборів, та які сценарії є у Макрона.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube