Тестування відбуватиметься у дві зміни
Основна сесія Національного мультипредметного тесту стартує вже у понеділок, 5 червня. Вона відбудеться в Україні та ще у 47 містах світу.
Про це повідомляє Український центр оцінювання якості освіти. Зазначається, що у цілях безпеки інформація про те, де саме в Україні відбуватимуться тести, не розкривається у публічному просторі.
“Наполегливо рекомендуємо учасникам не розголошувати, де й коли відбуватиметься тестування, адже від цього може залежати безпека і їхня, і організаторів НМТ”, – йдеться у повідомленні.
Відомо, що тестування відбуватиметься у дві зміни. Перша – з 10:00, друга – з 15:00 за київським часом у всіх країнах, окрім США та Канади. В усіх містах США та Канади НМТ розпочинатимуть о 18:00 за Києвом, тобто о 8:00 у Сакраменто, о 9:00 в Едмонтоні, о 10:00 у Г'юстоні, об 11:00 у Детройті, Нью-Йорку і Торонто, о 12:00 у Монктоні.
Допуск до тимчасових екзаменаційних центрів розпочнуть за 30 хвилин і припинять за 10 хвилин до початку тестування. Для того, щоб потрапити, необхідно пред'явити сертифікат учасника НМТ та оригінал документа, який посвідчує особу або його цифровий аналог у застосунку "Дія".
Крім того, учасників закликали взяти з собою ручку та за бажанням пляшку питної води. Чернетки усім видаватимуть в аудиторіях.
Наголошується, що протягом часу, який виділено на тестування, учасники не можуть брати з собою заборонені під час виконання завдань речі. Їх потрібно буде залишити у спеціально відведеному місці.
“Якщо з поважних причин учасник/учасник не зможе взяти участь в основній сесії НМТ, він/вона може подати протягом трьох робочих днів від дня проведення тестування заяву про участь у НМТ під час додаткових сесій. Очевидно, що запізнення не є поважною причиною, тому рекомендуємо заздалегідь потурбуватися про те, щоб вчасно дістатися до екзаменаційного центру”, – додали у повідомленні.
Основна сесія НМТ триватиме до 23 червня. Додаткова відбудеться 11-24 липня.
На виконання завдань НМТ будуть відведені 180 хвилин. Тестування містить три блоки завдань з трьох предметів. Українська мова та математика є обов'язкові. Ще один за вибором: історія України, біологія, хімія, фізика або іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська).
У різних предметних блоках буде різна кількість завдань:
Після виконання тесту вступник побачить, скільки балів він набрав. З української мови максимум можна отримати 45 балів, з математики, фізики, іноземної мови – 32 бали, біології – 46 балів, хімії – 40 балів та з історії України – 54 бали. Ці результати будуть переведені у шкалу 100–200 балів для вступу у виші.
Також для вступників в Україні діє безкоштовний сайт з тестовими завданнями з 6 предметів. Вони максимально наближені до справжніх. Після їх виконання абітурієнти зможуть дізнатися правильні відповіді та ґрунтовно опрацьовувати завдання, в яких були помилки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.