З Києва та Одеси надходило найбільше скарг на порушення мовного закону - Кремінь

Столиця та Одеса стали лідерами з кількості зафіксованих мовним омбудсменом порушень

Мовне законодавство та мовна політика в Україні
Було встановлено 439 порушень та складено 340 протоколів

Протягом 2024 року лідерами з кількості порушень мовного законодавства стали Київ та Одеса. Найбільше порушень зафіксовано у сфері користувацьких інтерфейсів та комп'ютерних програм / вебсайтів. Загалом за рік 75% встановлених порушень Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” було усунуто.

Про це повідомили в офісі мовного омбудсмена України. Зазначається, що протягом 2024 року було проведено 716 заходів державного контролю: 34 з них почалися ще у 2023 році, 574 розпочато і завершено у 2024 році, 108 тривають. Також було встановлено 439 порушень та складено 340 протоколів.

"У 2024 році найбільшу кількість порушень виявлено у таких сферах: користувацьких інтерфейсів комп’ютерних програм і вебсайтів (182), обслуговування споживачів (163) та інформації для загального ознайомлення (93). На жаль, зросла кількість порушень у сфері освіти (17 проти 14 у 2023 році), посадовцями органів державної влади та місцевого самоврядування (18 проти 13 випадків у 2023 році)", – сказано у повідомленні.

Окрім цього, найбільше порушень встановлено в Києві (160,36% від загальної кількості), Одесі (78,18%), Харкові (39,9%) та Дніпрі (23,5%).

"Нагадаємо, у 2024 році Уповноважений із захисту державної мови одержав 2314 звернень громадян про порушення Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". За результатами роботи Уповноважений наклав 97 адміністративних стягнень у вигляді штрафів та оголосив 147 попереджень, також винесено 159 попереджень суб'єктам підприємницької діяльності за порушення статті 30 закону - мова обслуговування споживачів", – додали у повідомленні.

З Києва та Одеси надходило найбільше скарг на порушення мовного закону - Кремінь 1

В Україні сповільнився процес українізації

Раніше Кремінь заявляв, що Україні слід перейти від "м’якої українізації" до більш рішучої "наступальної" стратегії. Він наголошував, що в Україні сповільнився процес українізації. Зокрема це стосується дітей. Вони стали рідше використовувати українську мову у школах, вдома та в соціальних месенджерах.

Мовний омбудсмен шукає способи, як змусити двомовних дітей повністю перейти на українську мову. Він впевнений, що фактична двомовність дітей та їхніх батьків може спровокувати шизофренію. Та скаржиться, що кількість учнів, які вважають українську рідною, знизилася порівняно із 2023 роком

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube