Омбудсмен Кремінь: час переходити від лагідної українізації до наступальної

В умовах, коли державна мова України знаходиться під прицілом Росії, необхідно посилити її позиції, вважає уповноважений

Тарас Кремінь, українська мова
Наступальна українізація передбачає інші інструменти для забезпечення функціонування мови

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь висловив думку, що державі потрібно завершити процес лагідної українізації. Натомість уповноважений пропонує перейти до українізації наступальної. Цей етап передбачатиме додаткові інструменти для забезпечення функціонування державної мови.

Таким чином Україна зможе посилити національну безпеку, впевнений Кремінь. Це у свою чергу допоможе наблизити державу до перемоги над російським ворогом. Про це уповноважений із захисту державної мови заявив на Міжнародній конференції “Мови та культури під час війни: (не)можливе, (пере)уявлене, (не)кероване” в Лондоні.

За словами омбудсмена, потрібен перехід від лагідної (оборонної) до наступальної українізації країни, яка передбачатиме додаткові можливості та контроль для забезпечення функціонування української мови. Крім цього уповноважений зазначив, що зараз українська мова перебуває під прицілом Росії. Про це свідчать вбивства українців, спалені бібліотеки, знищені памʼятки, заміна вивісок тощо.

“Утверджуючи українську мову, ми посилюємо національну безпеку та захищаємо територіальну цілісність, дбаємо про майбутнє держави і відстоюємо право кожного громадянина. Дух свободи, відваги, єдності та боротьби наближає перемогу України”, - наголосив Тарас Кремінь.

Посилення позицій української мови як державної: що відомо

Кабінет міністрів 15 березня схвалив національно-культурну програму всебічного розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя. Вона охоплює період до 2030 року і передбачає ряд норм, які діятимуть на всій території країни.

Згідно з документом, до 2030 року 100% держслужбовців та посадових осіб мають володіти державною мовою, надавати нею публічні послуги і здійснювати публічні комунікації. Також за вказаний період 80% українців в побуті мають розмовляти українською. При цьому частка україномовного культурного продукту повинна збільшитись до 85%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube