З 10 листопада ЄС змінює правила перетину кордону: як працюватиме нова система EES

EES стане електронним реєстром даних, що замінить штампи у паспортах, і дозволить швидше перетинати кордон завдяки терміналам самообслуговування

Контроль на кордоні, перетин кордону
З листопада змінюються правила перетину кордонів ЄС

Вже з 10 листопада 2024 року на кордонах Європейського Союзу запрацює інноваційна система Entry/Exit System (EES), яка покликана зробити перетин кордону швидшим та ще безпечнішим. Відтепер усі в’їзди та виїзди громадян з-за меж Євросоюзу, зокрема й українців, фіксуватимуться автоматично, без використання звичних штампів у паспорті. Ця система охоплює як візові поїздки, так і безвіз.

Що зміниться з EES?

EES стане електронним реєстром даних, що замінить штампи у паспортах, і дозволить швидше перетинати кордон завдяки терміналам самообслуговування. Біометричні дані, такі як фото та відбитки пальців, будуть збиратися лише один раз і зберігатимуться протягом трьох років. Надалі для в'їзду достатньо буде просто відсканувати паспорт.

Як працюватиме нова система?

При першому в’їзді до ЄС мандрівникам доведеться трохи затриматися - орієнтовно на хвилину-дві - для збору біометрії, проте всі подальші перетини будуть набагато швидшими. Якщо ж відмовитися від здачі біометричних даних - в’їзд буде неможливим. Замість штампів у паспорті всі дані будуть зберігатися у відповідній базі, що прискорить контроль і знизить черги.

Навіщо Європа впроваджує EES?

Ця система створена з кількома ключовими цілями:

  • Автоматизація контролю: зменшення черг та часу перевірок на кордоні.
  • Підвищення безпеки: біометрія допоможе виявляти підроблені документи.
  • Міграційний контроль: EES забезпечить автоматичне відстеження тривалості перебування іноземців у ЄС.

Навесні за в’їзд в ЄС доведеться платити

Європейський Союз планує до весни 2025 року ввести в дію систему EES і ETIAS. Це означає, що туристи з безвізових країн повинні будуть платити збір у 7 євро раз на три роки для авторизації своїх поїздок. Про це заявила речниця Європейської комісії Аніта Гіппер. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube