У Податковій очікують, що провайдери перейдуть на загальну систему оподаткування, проте триває збір голосів під петицією проти цього
Провайдери після 1 жовтня не зможуть працювати у спрощеній системі оподаткування. Про це повідомив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної діяльності ВР Данило Гетманцев. Водночас самі провайдери оголосили про збір голосів під петицією, яка має зупинити цю ініціативу. Бо перехід зі спрощеної на загальну систему оподаткування вимагає більше часу та коштів на адміністрування, в той час, коли компанії мають готуватися до зимових блекаутів. Для маленьких провайдерів, які забезпечують доступом до інтернету у селах та прифронтових територіях це зайві витрати, коли вони й так на межі виживання.
Як заявив народний депутат Олександр Федієнко, Податкова змушує підприємців змінити систему оподаткування у ручному режимі. При цьому маніпулюючи законодавством.
«Податковій потрібно якось виправдати те, що вони роблять. Колись в старому законодавстві було формулювання – «обслуговування мереж». Це був ліцензійний вид діяльності й він не підпадав під спрощену форму, - каже Олександр Федієнко. - Ми скасували цей вид діяльності. Його просто не існує, але він залишився у КВЕДах (КВЕД – це класифікація видів економічної діяльності, тобто це код, який містить усі можливі напрямки роботи підприємств – ред.)».
Замість того, щоб користуватися чинним законодавством, Податкова користується КВЕДом, в якому сказано, що цей вид діяльності ліцензійний. Але при цьому податківці мовчать, що цей вид діяльності вже скасований.
«Дивно, чому Податкова замість того, щоб користуватися законами, користується підзаконними актами. Я вважаю, що це якась махінація», - вважає нардеп.
Як розповів Інформатору Олександр Федієнко, в Україні була розвинута екосистема, коли ФОП, або підприємство надавали доступ до інтернету та працювали в «білу» на спрощеній системі оподаткування. А всі платежі проходили через банківську систему.
«Ви через Приват24 або через термінали, які можна побачити у торгівельних мережах, платили за послуги цих операторів. Що вони роблять? Вони дають наказ Нацбанку, щоб той видав розпорядження для фінкомпаній, які є операторами цих фінансових терміналів, щоб вони з провайдерами-спрощенцями, у кого є оцей КВЕД, не працювали», - пояснив нардеп.
Таким чином провайдерів затисли з двох боків: з одного - Податкова, з іншого – Нацбанк. Бізнес, який раніше сплачував податки, опиниться перед вибором: піти в тінь, чи «розбити» оплату послуг, як це відбувається в кафе, де можуть запропонувати сплатити замовлення окремим платежем за алкоголь, а іншим - за основну страву.
«Провайдери можуть розділити послуги. Таким чином відбувається, начебто, виконання чинного законодавства. Тобто вони будуть брати за консультаційні послуги, нехай, наприклад, це буде 200 грн. А за доступ до мереж інтернет - 5 грн. Але так ми зменшимо надходження до бюджету», - вважає представник парламенту.
Нагадаємо, що триває збір голосів під петицією на захист доступного інтернету. На момент підготовки матеріалу ініціативу підтримали 23 тисяча 699 українців.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.